Jdi na obsah Jdi na menu

24. 7. 2016

Knižní hromádka na červenec

 

Sestavit knižní hromádku na červenec mi dalo zabrat. Mám doma straně moc knih, ale čtyři recenzáky se mi toulaly bůhvíkde. A s recenzními výtisky prostě musím počítat, takže jsem nakonec hromádku dala dohromady až po polovině měsíce. Sice jsem hromádku sestavila pozdě, ale zato je rozhodně výživná:)

Tentokrát mám na hromádce převážně fantasy: young adult, urban fantasy i klasickou fantasy. No, červenec bude fantasy měsíc. Ale nebyla bych to já, abych tam aspoň tu jednu detektivku nepropašovala. Ale taky mám chuť číst i jiné žánry, takže se trochu o osud téhle hromádky obávám. 

 

Co si chci přečíst v červenci?  ​​

 

knihovna-dusi.jpgnocni-hlidka.jpgdcera1.jpgohnivy-dotyk.jpgneslysno.jpgkritik.jpgaristoteles-a-dante.jpgpodezrele-umrti.jpg

 

 

Mám skluz nejedno s knihami na recenzi, ale taky s knihami v práci. To není tak úplně moje vina, protože mi do toho vlezly další projekty, které samozřejmě hrozně chvátaly. Klasika. Tenhle měsíc chci konečně dodělat Ženy s korunou, protože na těch pracujeme už několik měsíců. Taky bych ráda ze stolu smetla Pod bičem hákového kříže a Na všech mořích.

 

Tady začínám taky pěkným restem - a tím je Knihovna duší. Pak tu mám klasiku žánru urban fantasy, a to Noční hlídku. Tu jsem četla už před lety, tak jsem zvědavá, jak se mi bude s takovým odstupem líbit. Dále mi dorazila Dcera. Ačkoliv Selekce byla dost průměrná, tak si myslím, že by to mohla být dobrá oddychovka. A nakonec tu mám dvě knihy, na které se těším jak malá: Neslyšno a Ohnivý dotyk. Na Neslyšno jsem četla spíš negativní recenze, ale mně se obvykle líbí to, co ostatním ne, tak uvidíme. A Ohnivý dotyk je pokračováním mé oblíbené série s Mercy Thompson, takže tam neočekávám žádné zklamání.

 

A protože už jsem se minule zmiňovala, že si musím fantasy prokládat nějakou tou detektivkou, tak tu mám ještě Kritika. Série Akta Enzo není tak dobrá jako Čínské thrillery, ale pořád mě to baví, takže se těším. K tomu tu mám román Aristoteles a Dante odhalují zázraky vesmíru. Ten už jsem četla v originále, tak jsem zvědavá, jaký dojem na mě zanechá v překladu. Lékařské thrillery jsou si v poslední době hodně oblíbila, takže ani taky nesmí chybět, jedná se o první díl série s názvem Podezřelé úmrtí.

 

 

 

Jaký byl plán na červen?

 

ve-sluzbach-zla.jpgknihovna-dusi.jpgmagie-zmeny.jpghrob-me-sestry.jpgdraci-cesta1.jpgkralovska-krev.jpgepidemie.jpg

 

Tentokrát byla hromádka méně skromná. Vlastně spíš neskromná. Ukázalo se ovšem, že sedm knih, prostě nedokážu přečíst. A to jsem z toho měla tři knihy už rozečtené. Tak jsem si zase vyzkoušela své limity. Bohužel jsem taky nečetla úplně to, co bych měla, takže před sebou pořád valím slušné resty. Doufám, že během léta to všechno konečně doženu - a do podzimu vykročím s čistým štítem. Nakonec jsem přečetla 6 knih - a z toho 5 z hromádky, což není nijak zlé.

 

A jak to nakonec dopadlo? 

 

hrob-me-sestry.jpgmagie-zmeny.jpgve-sluzbach-zla.jpgdenik-alchymistky.jpgdraci-cesta1.jpgepidemie.jpg

 

​​

Pokud si chcete přečíst něco o tom, co jsem v červnu přečetla a podívat se na mé fotky, tak mrkněte na Přečteno za červen 2016. Jsem líná to tu vypisovat, když už jsem to jednou psala, tak snad vám to nevadí:) Navíc tuším, že ani pravidelným čtenářům by se to nechtělo číst dvakrát:)

 

Zveřejněné recenze:

Robert Dugoni: Hrob mé sestry

Ilona Andrews: Magie změny

Robert Galbraith: Ve službách zla

Amy Alward: Deník alchymistky

Daniel Abraham: Dračí cesta

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Katy Zezulová - Bilbovy-knihy.blogspot.cz - Velký obdiv

26. 7. 2016 14:10

Tak to je super plán. Já vím, že musím akorát číst knihy k recenzi pro nakladatele a ostatní čtu podle nálady. Jak mám nějaký plán, moc to nedopadá :D
Katy

Suzanne - Re: Velký obdiv

2. 8. 2016 12:32

Já se snažím, protože když si čtu, co chci, tak pak nestíhám recenze:))

Myanmar - Komentář

24. 7. 2016 21:01

Obdivuju, že se zvládneš držet plánu! A na červenec je to pěkná hromádka, ať toho co nejvíc vyjde - na Noční hlídku se taky brzo chystám :)

Suzanne - Re: Komentář

2. 8. 2016 12:32

No, někdy to taky nezvládnu a čtu si co chci:)