Jdi na obsah Jdi na menu

14. 4. 2017

Knižní hromádka na duben

 

Složit knižní hromádku na duben bylo vcelku pekelné. Za prvé, poslední dobou mi není moc dobře (opět), takže ani moc nečtu. Za druhé, chtěla bych číst všechno naráz.  Za třetí, mám půjčenou hromadu knih z knihovny, které chci vážně přečíst! Za čtvrté, mám doma hromadu nepřečtených knih a potřebuju pohnout s čtením knižních restů. Nakonec jsem to tedy vyřešila tak, že jsem to vlastně moc nevyřešila - dala jsem tam hlavně recenzáky, které by měly mít přednost, s tím, že prostě uvidím, jak mi to (ne)vyjde.

 

Co si chci přečíst v dubnu?  ​​

krvave-ostri.jpgfantasticka-zvirata-scenar.jpgdivoka-pisen.jpgkniha-dohadu.jpgneobycejni.jpgzakazane-prani.jpg

 

 

Začneme pracovními knihami. Pořád mě čeká Pod bičem hákového kříže, které konečně musím přečíst a dostat do tisku. Taky budu číst Virus od Chrise Ryana a Klasické pohádky od bratří Grimmů a Charlese Peraulta.

A knihy pro zábavu. Začneme restem v podobě Divoké písně. Hodně jsem se těšila, ale nějak jsem se k ní nedostala. Nechápu. A pak tu mám taky další knihu od stejné autorky - a to Neobyčejné, což je pro změnu kniha pro dospělé čtenáře. Zvědavá jsem na to hodně, páč už jsem ji měla vyhlédnout v originále.

 

Pak tu mám taky menší restík, a to Krvavé ostří, ke kterému přistupuju lehce opatrně. Přeci jen jsou to povídky, které byly napsány už na začátku autorčiny série Skleněný trůn, a toho se trochu bojím. Pak tu mám scénář k filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Film se mi líbil moc, takže scénář s tou nádhernou obálkou byl povinnost, i když je mi jasné, že bez těch efektů a herců to nebude ono. Následuje Kniha dohadů, což by měl být něco jako magický realismus, a moc nevím, co od toho čekat. Anotace je totiž vcelku neprůhledná. A nakonec tu mám knihu z knihovny, kterou musím vrátit, a to Zakázané přání. Retellingy pohádek miluju, a ty arabské obzvlášť, takže se těším.

 

 

 

 

Jaký byl plán na březen?

 

hvezdy-nad-hlavou.jpgsera-hlidka.jpgdivoka-pisen.jpgpripad-ukradeneho-zubu.jpgprobuzeni-simona-spiera.jpg

 

muz-z-ostrova-lewis.jpgzakazane-prani.jpg

 

 

Vcelku ambiciózní. Není to tak, že by mi nevyšel, ale spíš jsem četla i knihy mimo hromádku. Nakonec jsem za březen přečetla 6 knih a dva komiksy. Pokud se chcete podívat, co jsem v přečetla, tak mrkněte na Přečteno za březen 2017.  Jsem líná to tu vypisovat, když už jsem to jednou psala, tak snad vám to nevadí:) Navíc tuším, že ani pravidelným čtenářům by se to nechtělo číst dvakrát:)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lucy Lillianne - '

15. 4. 2017 11:05

Krvavé ostří bylo moc dobré, neboj se toho :-)