Jdi na obsah Jdi na menu

20. 5. 2017

Knižní hromádka na květen 2017

 

Knižní hromádku na květen mám opravdu velkou a bohatou. Nedělám si iluze, že bych to stihla přečíst, protože mám stále méně a méně volného času (a budu hůř). Ale tak velká je proto, že mám za a) hodně knih a za b) nemohla jsem se rozhodnout, co chci vlastně číst:) Máte někdy taky takové problémy?

Květen se ponese hlavně ve fantasy duchu, protože tu mám ya fantasy i urban fantasy, historickou ya knihu s fantasy prvkem, magický realismus - a nakonec i jednu romantiku, když už je ten máj, lásky čas.

 

Co si chci přečíst v květnu?

 

dvur-mlhy-a-hvevu.jpgtreti-stribrna-kniha-snu.jpgcaraval.jpgneobycejni.jpgpo-zemi-bloudim-dal.jpg

proklete-domovy.jpgkniha-dohadu.jpg

 

 

Začneme pracovními knihami. Budu číst Virus od Chrise Ryana a Klasické pohádky od bratří Grimmů a Charlese Peraulta. Doufám, že aspoň něco z toho stihnu, protože se stále více věnuji povinnostem šéfredaktorky a odpovědné redaktorky, takže na samotné redigování knih mi zbývá minimum času. 

Nejprve tu mám dva resty ještě z minulé hromádky: NeObyčejní od V. E. Schwab a Knihu dohadů od Eriky Swyler. První kniha je urban fatasy pro dospělé inspirovaná komiksovým světem, druhá asi nejspíš patří k magickému realismu. Na obě jsem se těšila a pořád se na ně těším, tak snad už se k nimi konečně dostanu.

K tomu přibyl Caraval (jsem strašně zvědavá, co na tom všichni mají) a Po zemi bloudím dál (historická ya kombinující western, dobrodružství, zlatou horečku a fantasy prvek - to jsem prostě musela zkusit). Nechybí ani Prokleté domovy, už čtvrtý díl ze série Peter Grant, kterou mám v oblibě. 

A nakonec tu mám dvě knihy, na které nemusím tento měsíc odevzdat recenzi, ale určitě pochopíte, že si je prostě musím co nejdříve přečíst. A to jsou - Třetí stříbrná kniha snů, závěr trilogie Silber, a Dvůr mlhy a hněvu, všude do nebes vychvalovaná pokračování Dvora trnů a růží. Jo, těším se - a moc. 

 

 

Zveřejněné recenze: 

Jessica Khoury: Zakázané přání

J. K. Rowling: Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)

Robert Bryndza: Dívka v ledu (Erika Foster 1)

Victoria Schwab: Divoká píseň (Monsters of Verity 1)

Sarah J. Maas: Krvavé ostří (Skleněný trůn 0,1-0,5)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář