Jdi na obsah Jdi na menu

22. 12. 2016

Knižní hromádka na prosinec

 

V prosinci mám obvykle tendenci zvlčit a číst si tak trochu, co chci. Což je tenhle měsíc špatný nápad, protože tu mám spoustu recenzních výtisků a taky pár restů. Nakonec jsem hromádku zredukovala na 7 knih, což je pořád hodně.  Ale během svátků budu mít volno - a pokud nebudu číst něco, co nemám - tak snad se s tím nějak poperu a nenadělám si resty do nového roku.

Tentokrát mám na hromádce vcelku zajímavou směsku - různé druhy fantasy a sci-fi a nějakou tu romantiku, protože ta nikdy neškodí a před Vánoci už vůbec ne.

 

Co si chci přečíst v prosinci?  ​​

temnejsi-tvar-magie.jpgharry-potter-a-tajemna-komnata-ilustrovana.jpgarmada.jpgvanocni-zazrak.jpg

 

illuminae.jpgdenni-hlidka.jpgzimni-more.jpg

 

Začneme pracovními knihami. Čeká mě znovu harlekýnka Sňatek nežádoucí. A i když to vypadá, že nic nedělám, tak musím o týden dřív dostat do tisku časopis, a to není zrovna legrace.

A knihy pro zábavu. Začneme restem v podobě Denní hlídky, což je druhý díl série Noční hlídka. Tu už jsem kdysi dávno četla, takže vím, že je to dobré, tak proč se z toho stal rest netuším:) Dále tu mám knihu Harry Potter a Tajemná komnata v nádherné ilustrované podobě. Četla jsem ho - v původním vydání - znovu vloni, takže bych ho ani číst nemusela, ale HP neškodí v jakékoliv množství. A už vůbec ne před Vánoci.

 

Hodlám pokračovat s knihou Temnější tvář magie od Victorie Schwab, což je autorka populárního Archivu. Ten se mi líbil, ale nijak světoborný mi nepřišel, o to víc jsem ale na tuhle novinku zvědavá. A pak tu mám Armadu od Ernesta Clinea. Jeho Ready Player One bylo boží, tak jsem zvědavá, jestli dokáže tu vysokou laťku udržet.

 

A na závěr tu mám Illumiane, což je momentálně  velký hit. Nebyla jsem si vůbec jistá, jestli tahle dost neobvyklá kniha bude pro mě, ale pak jsem si přečetla ukázku a usoudila jsem, že ji nutně musím mít. Dost se na ni těším. A nakonec, když už budou ty Vánoce, tu mám tematiky Vánoční zázrak. Knih o Vánocích a romantice nikdy není dost - a třeba se mi tak konečně podaří vybudovat tu vánoční atmosféru, které mě dokonal míjí.

 

A úplně nakonec tu rám román pro ženy Zimní moře. Upřímně, sehnat knížku od téhle autorky v knihovně je nadlidský úkol, takže jsem šťastná jak blecha, že se mi to povedlo - a těším se na ni moc. Na podobné romány mám tu správnou náladu.

 

 

 

 

Jaký byl plán na listopad?

 

winter.jpgdenni-hlidka.jpgslepi-ptaci.jpgdvur-trnu-a-ruzi.jpgsepot-podzemi.jpg

 

 

Skromný. A stejně to nedopadlo. V listopadu jsem kvůli nemoci četla vážně málo. Takže ve výsledku celkem 4 knihy. Všechny aspoň z hromádky. A k tomu teda dvě povídky z knihy Dárek z pravé lásky, kterou jsem poprvé četla loni před Vánoci a úplně se do ní zamilovala.

 

A jak to nakonec dopadlo? 

 

winter.jpgslepi-ptaci.jpgdvur-trnu-a-ruzi.jpgsepot-podzemi.jpg

​​

Pokud si chcete přečíst něco o tom, co jsem v prosinci přečetla a podívat se na mé fotky, tak mrkněte na Přečteno za listopad 2016. Jsem líná to tu vypisovat, když už jsem to jednou psala, tak snad vám to nevadí:) Navíc tuším, že ani pravidelným čtenářům by se to nechtělo číst dvakrát:)

 

Zveřejněné recenze:

Ursula Poznanski: Slepí ptáci (Beatrice Kaspary 2)

Marissa Meyer: Winter (Měsíční kroniky 4)

Sarah J. Maas: Dvůr trnů a růží (Dvůr trnů a růží 1)

Ben Aaronovitch: Šepot podzemí (Peter Grant 3)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář