Jdi na obsah Jdi na menu

18. 6. 2016

Knižní hromádka na červen

 

Knižní hromádka na červen se mi nečekaně rozrostla. Důvod je ten, že hned tři k knihy mám rozečtené už z května. I tak jsem zvědavá, jak se s tím poperu.  

Tentokrát mám na hromádce nečekaně málo young adult literatury. Byla bych radši, kdyby se mi to podařilo míchat ještě lépe, ale to mi nevychází, protože záleží na termínu odevzdání recenzí. Takže tentokrát tu mám hodně něobvyklou ya fantasy, klasickou epickou fantasy, urban fantasy namíchané s detektivkami a thrillerem. Prostě všechno, co mám ráda.

 

Co si chci přečíst v červnu?  ​​

 

ve-sluzbach-zla.jpgknihovna-dusi.jpgmagie-zmeny.jpghrob-me-sestry.jpgkralovska-krev.jpgepidemie.jpgdraci-cesta1.jpg

 

V práci budu mít tenhle měsíc dost šrumec. Jako první se musím věnovat knize Pod bičem hákového kříže, které pojednává o válečných zločinech. Doufám, že z toho nebudu mít noční můry. Pak si hodlám odpočinou u romantiky Bosá nevěsta od Kat Cantrellové. Následně tu na mě čeká Tchyně od Azeveda, Váleční štváči od Chrise Ryana (čtivý, ale drsný vojenský thriller), na Všech mořích od Franze Kurowski (moje "oblíbené" válečné křižníky, bleh) a Ženy s korunou od Kamila Ronada (což je naštěstí dobré).  Tentokrát bych potřebovala další hlavu - nebo klidně dvě - protože netuším, jak to zvládnu.

 

A konečně knihy pro zábavu. Jupí. Nejprve tu mám velký rest - Dračí cestu, kterou už mám z knihovny půjčenou celé věky. Tu musím dočíst, protože už na mě čeká pokračování s názvem Královská krev. Následuje thriller Hrob mé sestry, na které se dost těším - poslední dobou si tu fantasy musím pravidelně ředit detektivkami a thrillery. Pak tu mám Knihovnu duší,  na kterou jsem zvědavá. A to nejlepší nakonec. Magie změny od milované Ilona Andrews. Těším se. A Ve službách zla, což je pěkná bichle, ale taky Rowlingová. Miluju sérii s Cormoranem Strikem a na tohle potřebuju volný víkend. A nakonec jeden rest z mé knihovničky Epidemie od Robina Cooka, kterou mám už rozečtenou. Lékařské thrillery já můžu a tohle mě baví.

 

 

Jaký byl plán na květen?

 

skola-dobra-a-zla.jpgmesic-nad-soho.jpglaska-mezi-pismenky.jpgdraci-cesta1.jpgpulnocni-koruna.jpg

 

 

Pět knih byl poslední dobou můj obvyklý plán. A pět se mi jich podařilo přečíst, což považuji při svém vytížení za opravdu dobrý výsledek. Bohužel se ta tbr hromádka s tou, co jsem skutečně přečetla, tak úplně neshoduje. Kdybych četla jen to, co mám, tak by to byl perfektní výsledek, ale to já prostě neumím. I tak jsem s květnem spokojená. 

 

A jak to nakonec dopadlo? 

 

mesic-nad-soho.jpgslepota.jpglaska-mezi-pismenky.jpgskola-dobra-a-zla.jpgpulnocni-koruna.jpg

 

​​

Pokud si chcete přečíst něco o tom, co jsem v prosinci přečetla a podívat se na mé fotky, tak mrkněte na Přečteno za květen 2016. Jsem líná to tu vypisovat, když už jsem to jednou psala, tak snad vám to nevadí:) Navíc tuším, že ani pravidelným čtenářům by se to nechtělo číst dvakrát:)

 

Zveřejněné recenze:

Ben Aaronovitch: Měsíc nad Soho (Peter Grant 2)

Sarah Dessen: Poslouchej!

Jodi Picoult: Láska mezi písmenky (Mezi řádky 2)

Soman Chainani: Poslední navěky (Škola dobra  a zla 3)

Sarah J. Maas: Půlnoční koruna (Skleněný trůn 2)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář