Jdi na obsah Jdi na menu

22. 3. 2017

Knižní přání na březen 2017

 

 

Z nějakého záhadného důvodu jsem žila v tom, že v březnu vlastně moc knih nechci. Uvědomuji si, že v téhle iluzi žiji až příliš často. Takže tenhle měsíc mám v knižních přáních knihy, co ke mně nedorazily v únoru plus samozřejmě nějaké novinky. Prostě se to tak nějak nastřádalo, takže je z toho zase pěkně dlouhý seznam:)

 

 

J. K. Rowling: Fantastická zvířata a kde je najít

 

fantasticka-zvirata-scenar.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Vlastně ji mít nemusím, protože jsem film viděla a tohle je pouze scénář, který nepřinese nic nového. Jsem ale vášnivý pottrofil, takže mám tuhle knihu spíš tak do sbírky - a a navíc má tak nádhernou obálku!

 

 

Becky Arbertalli: Probuzení Simona Spiera

 

probuzeni-simona-spiera.jpg

 

Proč knihu musím mít: Jé, na tohle jsem se těšila taky pořádně dlouho. O tom, že u nás tahle kniha vyjde se mluvilo snad rok - a konečně je to tady. Miluju romance se dvěma kluky, takže tohle rozhodně musím mít. A doufám, že to bude tak dobré, jak všichni tvrdí.

 

 

Robert Bryndza: Dívka v ledu

 

divka-v-ledu.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Jo, nakonec i já jsem se nechala nalákat na tuhle profláknutou detektivku. Jelikož jsou u nás v knihovně na tyhle bestsellery fronty jak za totáče na banány (nepřeháním), tak jsem se rozhodla, že si ji koupím. Z druhé ruky, ale i tak ta cena není zrovna lidovka. Takže doufám, že je to tak dobré, jak všichni tvrdí, protože upřímně tahle knížka mi teda přijde hodně předražená.

 

 

Martin Pecina: Knihy a typografie

 

knihy-a-typografie.jpg

 

 

Proč musím knihu mít: Usoudila jsem, že bych se zase jednou mohla trochu vzdělat. A tak jsem si objednala knihu Knihy a typografie. Nejsem grafik a kulový tomu rozumím, ale s oborem literárního redaktora to souvisí (a v vzhledem k tomu, že s grafiky a tiskárnami spolupracuji, tak by se mi docela často hodilo tomu rozumět), takže věřím, že to bude příjemné i přínosné čtení zároveň.

 

 

 

Victorie Schwab: Neobyčejní

 

neobycejni.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Archiv byl fajn, ale průměrný, Temnější tvář magie byla lepší, ale taky měla své mouchy. Doma mám Divokou píseň, na kterou jsem hodně zvědavá, ale zatím jsem ji ještě nečetla. Tohle je ale každopádně série, které mě zaujala už v originále, takže je to jasné, musí být moje. Navíc pořád zkouším, jestli Victoria Schwab jednou napíše něco, kde plně vytěží své nápady a já si z toho sednu na zadek:)

 

 

Erika Swyler: Kniha dohadů

 

kniha-dohadu.jpg

 

Proč knihu musím mít: K téhle knize mě prostě něco přivolalo. Anotace zní dost neprůhledně, původně jsem vůbec netušila, že je v tom fantasy prvek. Doufám, že to bude mít takovou tu zvláštní atmosféru a slibuju si od toho (možná zcela mylně) podobné vyznění jako mělo Muzeum prazvláštních věcí, tak uvidíme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

rachel roo - xx

25. 3. 2017 10:04

Aww Fantasticky zvirata <3 Mam je uz doma a s tou obalkou se po vecerech mazlim :D

Pinky v Knihách - Proč musí člověk vymýšlet nadpis ? :-)

24. 3. 2017 18:43

Probuzení Simona Spiera mě taky zaujalo, musela jsem ji jej připsat na nekončící seznam. Jinak Dívku v ledu mám za sebou, četla jsem i noční lov a obě knihy se mi líbily, dokonce se mi zdálo, že Noční lov je o chloupek lepší než dívka.
Snad se ke knihám dostaneš co nejdříve a budeš spokojená :-)

Šárka - Dívka v ledu

22. 3. 2017 12:04

Mě Dívka v ledu hodně bavila. Autorovi nelze upřít schopnost čtenáře přikovat ke stránkám a propustit až na konci. Tak snad se bude líbit taky :) Na mě už čeká v řadě Noční lov :)