Jdi na obsah Jdi na menu

17. 6. 2016

 

Knižní přání na červen

 

 

Po velmi bohatém dubnu,  nastal ještě bohatší květen, takže v červnu už se vážně hodlám krotit. Navíc po vydavatelském akčním jaru zase nastává letní útlum, kdy spousta nakladatelství nevydává nové knihy, nebo jen málo, což znamená jediné - dočíst všechny ty resty, co se mi doma nahromadily - a taky trochu šetřit peněženku. 

 

Kiera Cass: Dcera 

 

dcera1.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Nemůžu říct, že by trilogie Selekce patřila mezi moji neoblíbenější. První díl se mi líbil, s druhým a třetím už to bylo horší. Volnému pokračování ale dám šanci, protože čekám nenáročnou, romantickou oddychovku, což u mě poslední dobou není nikdy na škodu. A navíc má Dcera zase krásnou obálku:)

 

 

 

Seanan McGuire: Ragnarok za polovic

 

ragnarok-za-polovic.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Urban fantasy není nikdy dost. První dva díly nebyly sice nic extra, ale jednalo se o příjemnou, vtipnou oddechovku. Teď se ale změnil vypravěč a na scénu přichází mužský hrdina Alex, což mě hodně zaujalo. Už dlouho jsem nečetla fantasy napsanou ženou, ale s mužem v hlavní roli. Těším se.

 

 

 

Sergej Lukjaněnko: Noční hlídka 

 

nocni-hlidka.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Noční hlídku už jsem před lety četla - a byla jsem naprosto nadšená. Kvůli ruským reáliím to na mě totiž působilo tak jinak, exoticky. Je divné, že zrovna ruské prostředí na mě působí zvláštněji než třeba to anglické nebo americké. Takže když teď vyšla v novém vydání, dostala jsem hroznou chuť si ji znova přečíst. Doufám, že to bude stejně dobrý zážitek jako tehdy, před lety, když jsem ji četla poprvé.

 

 

 

William Ritter: Jackaby 

 

jackaby.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Jackabyho už jsem četla. Dokonce ho mám i doma - jako e-book. Jenže pro mě elektronické knihy prostě nejsou knihy. Nepamatuju si, že je mám ve čtečce, nemůžu se na ně dívat a po čase nějak zapomínám, že je vlastním. I když se mi třeba hodně líbily. Takže jsem si rozhodla pořídit Jackabyho i ve fyzické podobě - a navíc mi na Databázi knih jeden muž nabídl dobrou cenu. Jop. Akorát to chce další díl.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Knižníci Vo - Komentář

23. 6. 2016 16:26

Dceru bych si po předchozích 3 dílech také chtěla přečíst, ale prý je to slabší a dost předvídatelná knížka

http://vsude-plno-knih.blogspot.cz

lenkaknel - Zaujalo mě

17. 6. 2016 17:38

Z tvého výběru mě zaujala akorát Dcera, a na tu si počkám v knihovně :-)

Kateřina - hezký seznam

17. 6. 2016 16:47

Z knih mám jen Jackabyho. S tou čtečkou máš každopádně pravdu, člověk fakt pozapomene, co v ní vůbec má nahrané.
Kateřina
trojtecka.blogspot.cz