Jdi na obsah Jdi na menu

11. 4. 2016

 

Knižní přání na duben

 

 

Po velmi skromných knižních přáních v březnu jsem se zase pěkně rozjela. Musím si ten předchozí hubený měsíc vynahradit, že. Takže knižní přání na duben jsou patřičně dlouhá a výživná. 

 

 

 

Ben Aaronovitch: Měsíc nad Soho (Peter Grant 2)

 

mesic-nad-soho.jpg

 

Proč knihu musím mít:  S touhle sérií mám zvláštní vztah. Řeky Londýna jsem začala číst a moc se mi nelíbily. Pořád to ale nebyl žádný průšvih, tak jsem si řekla, že jim dám druhou šanci. Dala jsem, a líbily se mi. Dost. Tak moc, že se udržely v mé knihovně, kudy knihy proudí jako lidi na hlavním nádraží. A já okamžitě začala vyhlížet další díl. 

 

 

Soman Chainani: Škola dobra a zla - Poslední navěky 

 

skola-dobra-a-zla.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Z téhle série nejsem zdaleka tak odvařená jako všichni ostatní. Ale přečetla jsem předchozí dva díly, které jsem proslulé otevřenými konci - tak si přečtu i ten poslední, abych věděla, jak to dopadne. A doufám, že tentokrát nám autor dopřeje nějaký jednoznačný konec:) 

 

 

 

Daniel Abraham: Královská krev (Mince a dýka 2) 

 

kralovska-krev.jpg

 

Proč knihu musím mít: Za tohle si můžu sama. První díl jsem si půjčila v knihovně, ale nestihla jsem ho dočíst. (Což se teď chystám napravit, že:) Moje sestra ho ovšem přečetla a líbil se jí. Takže se jí nemám ptát: a nechceš si přečíst druhý díl? Protože odpověď už znám a budu mít zase o knihu víc. 

 

 

Jodi Picoultová: Láska mezi písmenky

 

laska-mezi-pismenky.jpg

 

Proč knihu musím mít: Nad touhle knihou jsem trochu váhala, ale když já všechny ty hrátky s pohádkami miluju, takže nakonec ji taky musím mít, že. 

 

 

Ransom Riggs: Knihovna duší  (Sirotčinec slečny Peregrinové 3)

 

knihovna-dusi.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Ransom Riggs píše skvěle, přesto mě ale jeho série až tak za srdce nechytla - já přeci jen radši něco optimističtějšího a oddychovějšího. Ale tohle má být poslední díl a já jsem zvědavá, jak to dopadne.

 

 
 

Sarah J. Maas: Dědička ohně (Skleněný trůn 3) 

 

dedicka-ohne.jpg

 

Proč knihu musím mít: Tahle série u mě na rozdíl od ostatních neprobouzí takové nadšení, přesto v ní z nějakého záhadného důvodu pokračuju. Nejspíš se pořád snažím zjistit, co z toho udělalo celosvětový bestseller:) 

 

 

Orson Scott Card: Zakletá

 

zakleta.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Tahle kniha mě láká dlouho. Dokonce jsem ji měla půjčenou z knihovny a zjistila jsem, že je opravdu úžasně napsaná - a to já ráda. Ale taky je to pekelná bichle - a ty já si z nějakého záhadného důvodu kupuju, protože když je mám z knihovny, tak je nikdy nepřečtenu. A když je mám doma... tak se k nim taky nemůžu skoro nikdy dostat, ale šance, že je přečtu se zvyšují:) Tak doufám, že Zakletá mi nebude doma jen chytat prach, znám se, ale přesto jsem si ji konečně musela koupit. Protože zajímavých a dobře napsaných knih je v ya literatuře jako šafránu:)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář