Jdi na obsah Jdi na menu

12. 4. 2017

Knižní přání na duben 2017

 

 

V dubnu vyjdou samé žhavé novinky, na které se ukrutně těším, takže mi bylo jasné, že ten seznam přání bude kapku delší. Teprve potom jsem si s hrůzou uvědomila, že třeba květen bude nejspíš ještě horší, protože je Svět knihy.  Hm, zajímalo by mě, kdy to jako chci přečíst...

 

 

Sarah J. Maas: Dvůr mlhy a hněvu

 

dvur-mlhy-a-hvevu.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Dvůr trnů a růží se mi líbil, byla to příjemná oddychovka a druhý díl je prý o hodně lepší. Jsem zvědavá, hlavně na to, jak autorka zamotá vztahy a co provede s vedlejšími hrdiny.

 

 

 

Kerstin Gier: Třetí stříbrná kniha snů

 

treti-stribrna-kniha-snu.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Na závěr trilogie Silber jsem čekala tak dlouho! Miluju styl Kerstin Gier a její knížky patří mezi ty nejlepší oddychovky, co znám. A konečně se dozvím, jak to všechno bylo. A kdo je Secrecy:) P. S. A ta obálka! Ach! Sem s tím:)

 

 

Stephanie Garber: Caraval

 

caraval.jpg

 

Proč knihu musím mít: Tohle je sázka do loterie. Knížka, co se objevila z ničeho nic a stala se bestsellerem. Trochu mi to podle anotace připomíná Hunger Games a podobné knihy, což není můj šálek kávy, ale rozhodla jsem se, že to zkusím. Chci vědět, co na tom všichni mají.

 

 

Ben Aaronovitch: Prokleté domovy

 

proklete-domovy.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  To, že chci čtvrtý díl ze série Peter Grant, asi nikoho nepřekvapí, že? A zase to má úžasnou obálku a já se těším na další dobrodružství v magickém Londýně a okolí:)

 

 

Rae Carson: Po zemi bloudím dál

 

po-zemi-bloudim-dal.jpg

 

Proč musím knihu mít: V originále to má nádhernou obálku, která musí upoutat oko každé ženy. Podle anotace to zní zajímavě. Ukázka vypadá dobře. A není to fantasy (i když jeden prvek se tu přeci jen najde), spíš historická young adult, což mě hodně zaujalo. Jo, myslím, že tohle by mohlo být zase něco trochu jiného, a to já dokážu ocenit. 

 

 

 

Gini Koch: Dotek vetřelce

 

dotek-vetrelce.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Tuhle sérii jsem měla v merku už v originále. Je to taky trochu sázka do loterie, protože patří k humoristické urban fantasy. Miluju urban fantasy, ale ty humoristické mi většinou moc nesednou. Vyzkoušet to ale rozhodně musím, protože v hlavní roli jsou tu mimozemšťané, a to jsem v žánru urban fantasy ještě nečetla:)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář