Jdi na obsah Jdi na menu

17. 5. 2017

Knižní přání na květen 2017

 

 

V květnu pokračuje trend vychrlit co nejvíc žhavých novinek, než přijde léto, kdy se moc nevydává. Takže to znamená, že zase budu hamounit, i když jsem si ukořistila hodně knihu už v dubnu. A ani ty dubnové nestíhám číst, klasika. A na otázku, proč si člověk bere víc knížek, než stíhá číst, je odpověď jednoduché: jsou to knížky! Vy byste nějakou knihy, kterou chcete, nechali ležet ladem?:)

 

 

Marissa Meyer: Bez srdce

 

bez-srdce.jpg

 

Proč knihu musím mít: Tohle je jasné - je to Marissa Meyer, které umí psát a převyprávění slavných příběhů jí opravdu jde. Alenka v Říši divů sice není moje oblíbené kniha, ale nejrůznější převyprávění hltám raz dva (i když jsem pak dost často zklamaná).  Ale věřím, že Marissa Meyer mě nezklame. 

 

 

Kiera Cass: Koruna

 

koruna.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Konečně tu máme závěr volného pokračování Selekce. Kiera Cass je pro mě takové guilty pleasure, prostě si u jejích knížek vždycky bezvadně odpočinu.

 

 

Aliette De Bodardová: Řád zlomených křídel

 

rad-zlomenych-kridel.jpg

 

Proč knihu musím mít: Vydal to host, je to mix fantasy, dystopie a špionážního thrilleru. To byla jasné, že mě to zaujme. Tak doufám, že to nebude příliš velká divočina.

 

 

Alwin Hamilton: Poušť v plamenech

 

poust-v-plamenech.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Á, na tohle knížku jsem se tak moc těšila, už od chvíle, kdy Cooboo koupilo práva. Konečně je tady. Zase by to mělo být inspirováno arabskou kulturou, což já můžu, ale navíc by tam měly být i prvky jiných žánrů (snad westernu, či co:) Zvědavá jsem na to moc.

 

 

J. K. Rowlingová: Fantastická zvířata a kde je najít 

 

fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit.jpg

 

Proč musím knihu mít: Jsem velký pottrofil, ale ani jednou z této charitativní edice doma nemám. Ostuda. Tak musím využít toho, že u nás vycházejí k 20. výročí prvního vydání Harryho Pottera v novém vydání a aspoň tuhle si ulovit. I když těm zbylým dvěma bych se taky nebránila:)

 

 

Kasie West: Náhradní kluk

 

nahradni-kluk.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Nějaká nenáročná romantická oddychovka je na léto prostě nutnost a Kasie West je v zahraničí docela známá, tak proč ji nezkusit. Prostě na mě s příchodem teplejšího počasí dolehla nějaká touha po romantice:)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář