Jdi na obsah Jdi na menu

13. 1. 2017

Knižní přání na leden 2017

 

 

V lednu moc knih obvykle nevychází. Peněženky a tiskárny potřebují po náročném předvánočním a vánočním období přeci jen odpočinout. Ale letos několik nakladatelství porušilo nepsaný zvyk, že leden ve vydavatelské branži se z pohledu čtenářů nese v duchu zimního spánku, takže přeci jen vyjde několik novinek.

 

 

Marissa Meyer: Hvězdy nad hlavou

 

hvezdy-nad-hlavou.jpg

 

 

 

Proč knihu musím mít: No, tohle nepotřebuje vysvětlovat. Jedná se o soubor povídek patřící k sérii Měsíční kroniky, takže to jednoduše musím mít. Sice doplňkové povídky nikdy nejsou tak dobré jako plnohodnotný román, ale zase pěkně celý ten svět doplní a aspoň na chvíli vám dovolí se setkat s oblíbenými hrdiny.

 

 

 

Leigh Bardugo: Griša - Světlo a stíny

 

grisa.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Na tuhle sérii už mám spadeno delší dobu. Jenže v originále jsem líná číst, protože tomu nikdy úplně nerozumím. Ale když to vyjde v češtině, to je jiná. Už strašně dlouho toužím po fantasy, které bude založená na ruských reáliích. Přijde mi to hodně originální. Zatím jsem četla jen Kateřinu - Před bouří, ale ta byla bohužel dost hrozná. Tak snad to Gřiša napraví. 

 

 

 

Sergej Lukajaněnko: Šerá hlídka

 

sera-hlidka.jpg

 

Proč knihu musím mít: Jsem milovnicí urban fantasy - a série Noční hlídka patří k tomu nejlepšímu. Četla jsem ji už dávno, takže si v téhle podobě dávám re-reading. A jelikož jsem nedávno četla Denní hlídku (měla jsem s ní bohužel pěkné zpoždění), tak aspoň pěkně navážu rovnou Šerou hlídkou...

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lenkaknel - -

13. 1. 2017 18:39

Zaujaly mě Hvězdy nad hlavou a Griša, ale z úsporných důvodů budu pořizovat jenom Hvězdy.
Myslím, že by tě mohli zaujmout Časodějové, kteří jsou rovněž myslím s ruskými reáliemi. A na rozdíl od Griši jsou i od ruské autorky. Vydal je taky Fragment, loni na podzim nebo v létě :) Jednou bych se k nim ráda dostala, ale znáš to: nekonečný To read list...
Přeji zdárné získání všech knížek :)

Suzanne - Re: -

14. 1. 2017 20:29

Tyjo, Časodějové mi teda nějak unikli. Díky za tip, já ty ruský reálie ve fantasy můžu, je to takový jiný:) Ale jinak mám stejný problém - tolik knih a tak málo času:)

lenkaknel - Re: Re: -

15. 1. 2017 1:15

Není zač :)

Míša - Pěkný výběr

13. 1. 2017 14:06

Tak ty první dvě si přeji taky :-)

Suzanne - Re: Pěkný výběr

13. 1. 2017 16:03

Hvězdy nad hlavou byly jasné - a na Grišu jsem hodně zvědavá:)