Jdi na obsah Jdi na menu

11. 11. 2016

Knižní přání na listopad 2016

 

 

Hm, nějakým záhadným způsobem jsem si vsugerovala, že tenhle měsíc budu hodná. A že tolik těch knih přeci nechci. Ehm, nakonec se mi moje knižní přání pěkně rozrostla. Vypadá to, že budu mít v listopadu už takové malé knižní Vánoce.

 

 

Marissa Meyer: Winter 

 

winter.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Tak tohle je jasné. Winter je závěrečným dílem Měsíčních kronik, což je má oblíbená série. Na vydání jsme čekali docela dlouho a já jsem strašně zvědavá, jak to dopadne. A navíc na tuhle knihu čeká stejně nedočkavě i moje sestra. Uvidíme, kdo ji bude číst první:) A ne, nesmíme se porvat, protože ségra chodí mlátit do totemu a mě by rozmázla na placičku:)

 

 

Ben Aaronovitch: Šepot podzemí

 

 

sepot-podzemi.jpg

 

Proč knihu musím mít: Tohle taky nebude velké překvapení. Jsem milovnicí urban fantasy a první dva díly série s Peterem Grantem se mi líbily (i když jsem měla nějaké výhrady k překombinovanosti a zamotanosti zápletky), takže je jasné, že i třetí díl

si chci přečíst. Těším se na další dobrodružství.

 

 

Victoria Schwab: Temnější tvář magie

 

temnejsi-tvar-magie.jpg

 

Proč knihu musím mít: Archiv mě zase až tak moc nenadchnul, ale tohle mě zaujalo už v originále. Hodně jsem přemýšlela, jestli se to téhle knihy pustit v angličtině, když já čtu fantasy v originále nerada, protože mi dost věcí uniká. A hle, najednou tuhle knihu máme v češtině, s kráskou obálkou a já jsem ni ni ukrutně zvědavá.

 

 

 

Jay Asher: Vánoční zázrak

 

vanocni-zazrak.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: No, sice je teprve listopad, ale já právě většinou v listopadu chytám u úžasnou předvánoční náladu. Těsně před Vánoci mi ji obvykle sebere všeobecný shon a stres a o Vánocích už bývám úplně vyčerpaná a nejradši bych celé svátky prospala. Ale zpátky ke knihám. Bylo jasné, že aspoň jednu romantickou a sentimentální knihu plnou vánoční nálady a zázraků prostě musím mít. Tak uvidíme, jestli na mě Vánoční zázrak zafunguje jako loni Dárek z pravé lásky. (I když o tom trochu pochybuju, protože Dárek z pravé lásky byl jednoduše boží - a některé povídky budu letos číst znova:)

 

Ernest Cline: Armada 

 

armada.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Ready Player One bylo super, takže další knihu od Ernesta Clinea,  si rozhodně nenechám ujít. Sice moc netuším, jestli to má s RPO něco společného - aspoň univerzum - ale pořád je to o určité virtuální realitě v podobě počítačové hry, která nemusí být jen virtuální, což je přesně to, co mě baví. Sem s tím.

 

 

Sarah J. Maas: Královna stínů

 

kralovna-stinu.jpg

 

Proč knihu musím mít: Já a Sarah J. Maas to máme složité. Ale na Královnu stínů jsem se překvapivě i docela těšila. Jsem strašně zvědavá, kam to celé posune a jak zamotá vztahy mezi hrdiny. 

 

 

Amie Kaufman, Jay Kristoff: Illuminae

 

illuminae.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: U Illuminae jsem zatraceně váhala, jestli si je pořídit, nebo ne. Všude jich je plno a navíc celá kniha má hodně neobvyklé grafické zpracování a úplně postrádá klasický příběh v podobě vyprávění. Nakonec jsem se to rozhodla risknout, protože je to sci-fi - a to já můžu. Tak uvidíme, jestli to bude trefa, nebo totální přešlap. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bichlička - :-)

17. 11. 2016 21:03

Já si vzdycky reknu, jak budu slusna a vzdycky se zvrhnu :-D ale jak jsi psala o tech Vanocich, tak ja se uz ted chystam na Lasku po francouzsku :-)
Mej se krasne a hezky zbytek listopadu :-)