Jdi na obsah Jdi na menu

19. 12. 2015

Knižní přání na prosinec

 

Říkala jsem, že na Vánoce už budu skromná. Hm, tak asi ne. Nebo mám trochu posunuté představy o skromnosti. Každopádně se mi tu nastřádalo víc knih než ty dvě (maximálně tři!), které jsem očekávala. Za vinu může i to, že mi nedorazili recenzní výtisky a taky to, že při nakupování dárků člověk čas od času (spíš často) narazí na něco, co by chtěl pro sebe... Ach jo. 

 

Courtney Cole: Nocte 

 

nocte.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Tuhle knihu jsem nechtěla. Vážně. Hrozně jse odolávala, ale ta anotace... Je to hodně dobrá anotace, když přitáhla někoho jako jsem já. Pořád si myslím, že to bude jen trochu jiné Stmívání (možná bez třpytících se upírů), ale v základě romantika opředená něčím jako zápletkou. Třeba budu překvapená. Třeba ne. Ale každopádně knihu musím mít. A příště už žádné anotace nečtu, protože pak to tahle dopadá...

 

 

Dárek z pravé lásky 

 

darek-z-prave-lasky.jpg

 

Proč knihu musím mít: Knihy s vánoční tématikou miluju, ale většinou jsem zklamaná. Dárek z pravé lásky už jsem měla v merku i v originále, protože je to pro mě příležitost, jak se seznámit se slavnými autory young adult contemporary. Nejsem si totiž jistá, že jsem od některého z těch oslavovaných autorů něco četla... A doufám, že při čtení dostanu aspoň trochu vánoční náladu...

 

 

Jeffrey Deaver: Zapadákov (Kathryn Dance 4)

 

zapadakov.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Jeffrey Deaver je moje vánoční klasika a pod stromečkem nesmí chybět. Mou absolutní srdcovkou je série s Lincolnem Rhymem, ale i série s Kathryn Dance je zábavné a napínavé čtení, takže je to jasný must-have. A Deaver je dokonce jediný autor, kterého mi mamka k Vánocům kupuje automaticky:)

 

 

Anthony Ryan: Píseň krve, Pán věže (Stín krkavce 1 a 2)

 

pisen-krve.jpgpan-veze.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Mám pocit, že Píseň krve jsem na první čtení hrozně nedocenila. Rozhodně se totiž jedná o brilantně napsaný a vymyšlený příběh, takže jsem se rozhodla, že nutně potřebuju re-reading. A taky nutně potřebuju druhý díl, protože konec toho prvního je sice jakžtakž uzavřený, ale v některých věcech zcela otevřený... A tyhle dvě bichle jsou ideální vánoční dárek, jen doufám, že Ježíšek posiloval, aby je ke mně pod stromeček dotáhl...

 

 

Jeffrey Deaver: Nula stupňů volnosti

 

nula-stupnu-volnosti.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Aby toho Jeffreyho Deaver nebylo dost, tak tu mám ještě jednu knihu a tentokrát dost neobvyklý počin - příběh Jamese Bonda. Tuhle knihu už jsem četla a chtěla jsem ji mít doma, jen jsem čekala, až ho objevím za rozumnou (čti nízkou) cenu:) 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kristy - Krása :)

19. 12. 2015 23:36

Nocte ma neskutočne krásnu obálku! A znie to dosť dobre... :). Dárek z pravé lásky by som si chcela veľmi prečítať. Taktiež to má krásnu obálku :).

Suzanne - Re: Krása :)

20. 12. 2015 16:32

Děkuju. Na Nocte jsem dost zvědavá, ale zatím ho má ségra, tak musím počkat, až mi ho vrátí:) A Dárek z pravé lásky můžu doporučit, i obsah je moc pěkný:)