Jdi na obsah Jdi na menu

12. 10. 2017

Knižní přání na říjen 2017

 

 

Že bych v říjnu byla tedy skromná se nedá říct. Omlouvá mě, že jsou v tom seznamu ještě knihy ze září? Asi ne, co? Každopádně - kdo se má ubránit, když na podzim vychází tolik skvělých knih? Já to beru tak, že si udělám takové malé předčasné Vánoce:)

 

 

 

 

Sarah J. Maas: Říše bouří

 

 

rise-bouri.jpg

 

Proč knihu musím mít: Nikdy jsem nevěřila, že tohle řeknu, ale na tenhle díl se zatraceně těším! Jen doufám, že v něm bude víc romantiky, ty páry tam má autorka vážně dobře rozehrané:)

 

 

Saaba Tahir: Plamen v temnotě

 

plamen-v-temnote.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Jiskra v popelu byla boží, takže tohle je must-read. Sice si Jiskru moc nepamatuju (zůstala z toho jen ten pocit, že to bylo skvělé), takže bych si potřebovala dát re-reading... no, možná si ho i dám. Sice na něj nemám čas, ale na dobré knížky si ho člověk vždycky najde.

 

 

 

J. K. Rowlingová: Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrovaný)

 

 

 

harry-potter-a-vezen-z-azkabanu---ilustrovany.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Je to Harry Potter (a navíc můj milovaný třetí díl) a je ilustrovaný. To bohatě stačí.

 

 

J. K. Rowlingová: Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrovaná)

 

fantasticka-zvirata----ilustrovana.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Jsou to Fantastická zvířata a jsou ilustrovaná a navíc tahle kniha by měla být vážně obří:)

 

 

 

Ursula Poznanski: Hlasy

 

hlasy.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Tohle sérii mám vážně ráda, tak mě jen mrzí, že vychází s poměrně dlouhými rozestupy. Ale těším se na další případ Beatrice Kaspary a myslím, že tohle bude to správné detektivní čtení na pochmurný podzim:)

 

 

 

Claudia Grayová: Tisíc kousků tebe

 

tisic-kousku-tebe.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Na tuhle knihu už jsem měla spadeno v originále, jenže... je to o paralelních vesmírech a nakonec jsem realisticky vyhodnotila, že bych to v originále nepochopila. Naštěstí jsem se dočkali českého překladu, takže sem s tím!

 

 

 

S. J. Kincaidová: Diabolik

 

diabolik.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  O téhle knize jsem nic nevěděla, až do Blogerské merendy, kdy nám byla představena. A už jsem si ji okamžitě kroužkovala, že ji musím mít. Protože ya a k tomu sci-fi prvky? Ano, prosím.

 

 

S. Jae-Jonesová: Píseň zimy

 

pisen-zimy.jpg

 

Proč musím knihu mít: Král duchů, neobvyklé prostředí, hudba, láska a atmosféra. To všechno slibuje takhle kniha, takže se na ni vážně těším. A navíc ta obálka, ach.

 

 

Ubulená hromádka štěstí

 

ubulena-hromadka-stesti.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  V prvním díle jsem se docela našla, takže druhý díl byl must-have. Já si občas potřebuju potvrdit, že být normálně nenormální je v pořádku - i když mí rodiče a mé okolí vždycky nesouhlasí.

 

 

Anthony Ryan: Zrození ohně

 

zrozeni-ohne.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Sice jsem od Anthonyho Ryana zatím přečetla jen první díl jeho předchozí trilogie, ale ten byl výborný. Takže když se mě někdo nenápadně zeptal: "A nechceš recenzovat jeho další sérii?" nedokázala jsem říct ne. 

 

 

Catherine Riderová: Polibek v New Yorku

polibek-v-new-yorku.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Vánoce jsou ještě zdánlivě daleko, ale ono to není pravda. A navíc já každý rok před Vánoci potřebuju jednu tu kouzelnou, romantickou knížku o tom, že právě o Vánocích se můžou stávat zázraky:)

 

 

Tereza Salte: Šlehačková oblaka

 

slehackova-oblaka.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Na blogerské knihy a merche mě neužije, ale blog Terezainoslo už nějaký pátek čtu a baví mě. Dost. Takže jsem usoudila, že Šlehačková oblaka za zkoušku stojí - jsem zvědavá, jak to Tereza pojala a taky, jak se vypořádala s tím, že je to knížka, nejen články na blog...

 

Leigh Bardugo: Griša - Bouře a vzdor

 

grisa---boure-a-vzdor.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Protože Temnyj... Ano, i podle toho si vybírám knížky. Kdyby tam Temnyj nebyl, tak na to kašlu, Alina je trochu husička a kluk, kterého miluje, mě nijak nezaujal... ale Temnyj za to stojí:) Jen doufám, že ho tam bude víc než v prvním díle!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tereza Salte - Děkuju :)

14. 10. 2017 22:36

Moc děkuju za milou zmínku. Jsem zvědavá, jak se kniha bude líbit :)