Jdi na obsah Jdi na menu

15. 2. 2017

Knižní přání na únor 2017

 

 

V únoru ještě relativně nedávno vládl v knižním světě zimní spánek. Letos se ale nakladatelství snad předhání, kdo začne vydávat dřív a vydá větší bombu. Takže následkem toho se můj seznam knižních přání pěkně prodloužil. A to je teprve únor. Na všechny novinky se strašně těším, ale zároveň se trochu děsím toho, že jestli to takhle bude vypadat celý rok, tak nebudu mít čas ani spát. A nebudu mít ani kde spát, protože mě ty knihy vystěhují.

 

 

Sarah J. Maas: Krvavé ostří

 

krvave-ostri.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: No, jsem zvědavá, jak se autorka vypořádala s kratším slovesným útvarem. Po dočtení Královny stínů jsem spíš natěšená na další díl Skleněného trůnu, než na povídky, které celé sérii předcházely, ale asi nebude špatné doplnit bílá místa a všechno si to ucelit.

 

 

William Ritter: Případ ukradeného zubu (Jackaby 2)

 

pripad-ukradeneho-zubu.jpg

 

Proč knihu musím mít: Konečně je to tady, dlouhé čekání skončilo. Jackabyho jsem si zamilovala, přestože detektivní zápletka byla dokonale průhledná. Ale miluju ten svět, postavy, vztahy a pojetí magie. Jen mi, prosím, řekněte, že na další díl nebudeme čekat zase tak dlouho, ano?

 

 

Becky Arbertalli: Probuzení Simona Spiera

 

probuzeni-simona-spiera.jpg

 

Proč knihu musím mít: Jé, na tohle jsem se těšila taky pořádně dlouho. O tom, že u nás tahle kniha vyjde se mluvilo snad rok - a konečně je to tady. Miluju romance se dvěma kluky, takže tohle rozhodně musím mít. A doufám, že to bude tak dobré, jak všichni tvrdí.

 

 

Richelle Mead: Třpytný dvůr

 

trpytny-dvur.jpg

 

Proč musím knihu mít: Je to Richelle Mead. Sice jsem byla z posledních knih, které jsem od ní přečetla (Neslyšno, Ohnivé srdce)  dost rozpačitá, ale pořád dávám této autorce šanci. Právem patřila mezi mé oblíbené, protože skvěle píše a má výborné nápady. Tak snad chytla druhý dech a Třpytný dvůr bude stát za to. P. S. I když podle anotace to zní trochu zvláštně - a vlastně si moc neumím představit, o čem to bude:)

 

 

Victoria Schwab: Divoká píseň

 

divoka-pisen.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Archiv byl fajn, ale průměrný, Temnější tvář magie byla lepší, ale taky měla své mouchy. Takže na Divokou píseň jsem jednoduše zvědavá - minimálně to zní dost zajímavě:)

 

 

Erika Swyler: Kniha dohadů

 

kniha-dohadu.jpg

 

Proč knihu musím mít: K téhle knize mě prostě něco přivolalo. Anotace zní dost neprůhledně, původně jsem vůbec netušila, že je v tom fantasy prvek. Doufám, že to bude mít takovou tu zvláštní atmosféru a slibuju si od toho (možná zcela mylně) podobné vyznění jako mělo Muzeum prazvláštních věcí, tak uvidíme.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CathyChloupkova - CathyChloupkova

15. 2. 2017 19:08

Ahoj,
jak tak na ten tvůj výběr koukám, tak jdu po podobných knihách. Krvavé ostří a Divokou písen už mám doma (zatím nepřečtené), Třpytný dvůr už jsem tedy četla - nebylo to špatné, takže s chutí do toho ;) :) ¨
BTW. Pokud budou dobré knihy vycházet takto po kupách, tak budu za chvilku bez místa v pokoji, bez peněz a bez volného času :D