Jdi na obsah Jdi na menu

14. 9. 2016

Knižní přání na září 2016

 

 

Podzim je pro milovníky knih - pro knižní blogery - zlo. A taky je zlem pro literární redaktory. Proč? Vychází totiž spousta knih! V září to ještě není až taková hrůza, ten vlak plný knih, co pojede skoro až do Vánoc, se teprve rozjíždí. Ale i tak těch knih nechci málo. A bude hůř...

 

 

Kiera Cass: Šťastně až navěky 

 

stastne-az-naveky1.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Pořád říkám, že Selekce nepatří mezi mé oblíbené série. Nepatří, ale pořád ji čtu, protože je to super relax. Jsem zvědavá, jak se autorka poprala s povídkovou formou a těším se, že se konečně dozvím víc o vedlejších postavách. 

 

 

Harry Potter a Prokleté dítě

 

harry-potter-a-proklete-dite.jpg

 

Proč knihu musím mít:  Tak tohle je snad jasné, ne? Je to Harry Potter. Harry Potter, rozumíte! A já jsem velkou milovnicí světa Harryho Pottera, takže ho musím mít, i když se trochu obávám formy divadelní hry - a taky překladu. Koneckonců pan Medek už není mezi námi, ale tohle taky není plnohodnotný román, tak snad to nebude vadit. Každopádně se ale moc těším!

 

 

 

Reneé Andieh: Pomsta a rozbřesk 

 

pomsta-a-rozbresk.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Pohádka tisíce a jedné noci trochu jinak a pro mladé? No, bylo jasné, že tohle mě musí zaujmout, že jo. Jsem na to dost zvědavá, protože na originální prostředí a mytologii si potrpím, tak snad to bude dobré.

 

 

Kai Meyer: Stránky světa 

 

stranky-sveta.jpg

 

 

Proč knihu musím mít:  Tohle kniha, o níž prakticky nic nevím. Anotace je... lákavá. A záhadná. Tak doufám, že to nebude totální přešlap. Ale má to být o knihách, tak to nemůže být špatné, ne? 

 

 

Sergej Lukjaněnko: Denní hlídka (Noční hlídka 2) 

 

denni-hlidka.jpg

 

 

Proč knihu musím mít: Jsem milovnicí urban fantasy - a série Noční hlídka patří k tomu nejlepšímu. Četla jsem ji už dávno, takže si v téhle podobě dávám re-reading. A jelikož jsem nedávno četla Noční hlídku v novém vydání, tak je jasné, že se chystám i na Denní hlídku... 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář