Jdi na obsah Jdi na menu

4. 4. 2015
Knižní přírůstky za březen 2015
 
V březnu jsem si myslela, že si žádné nové knihy nepořídím. Prostě jsem si nic nepřála. Ale pak jsem samozřejmě na pár titulů přišla. No, na pár... Nakonec mám deset nových přírůstků. 
 
 

1. Koupené knihy 

chvastacka--eddings.jpg

 

Nejprve jsem pokračovala v dokupování sérií. V antikvariátu jsem si koupila Královnu magie, Kouzelníkův gambit a Věž černé magie, tedy druhý, třetí a čtvrtý díl ze série Belgariad, od Davida Eddingse. Už mi chybí jen poslední díl a budu to mít komplet. .

 

chvastacka---horecka.jpg

 

Poté jsem navštívila Levné knihy, kde jsem ukořistila Temnou horečku, Krvavou horečku a Horečku Dananů, tedy první, druhý a třetí díl série Horečka, od Karen Marie Monning. Štve mě, že tahle série u nás zase nevyjde kompletní, ale mám ji ráda a za 39 Kč za kus jsem ji tam nemohla nechat.  

 

chvastacka---hedvabnik.jpg

 

V Levných knihách jsem si k tomu přibrala ještě Případ Ludvík od Olivera Pötzsche. Měl by to být román "ve stylu Dana Browna" a jsem na to hodně zvědavá. A z posledního přírůstku mám největší radost: byl jím Hedvábník, druhý případ s Cormoranem Strikem, od Roberta Galbraitha. Á, je naprosto nádherný a já se na něj strašně těším!

 

2. Darované knihy 

 

 

Kde nic, tu nic:) 

 

3. Vyhrané knihy 

 

Léto na druhý pokus od Morgan Matson jsem vyhrála u Marky už v únoru, ale dorazila mi až v březnu. Mám autorku ráda, takže mi to udělalo obrovskou radost. Děkuji:)

chvastacka-leto.jpg

 

4. Recenzní a redakční výtisky

Tento měsíc mi přibyl pouze jeden recenzák a to ještě v elektronické podobě. Oslovil mě Vítězslav Jareš, zda bych si nechtěla přečíst jeho povídkovou sbírku Zloději času. Anotace vypadá zajímavě, obálka je krásná a odehrává se to na Žižkově, což je část Prahy, která mi začíná hned za domem (doslova). Tak jsem na to kývla a jsem na to hodně zvědavá, protože vůbec netuším, co od toho čekat. 

chvastacka-zlodeji.jpg

 

 

A tady jsou všechny knihy pohromadě: 

chvastacka---hromadna.jpg

 

 

 A tady máte slibované video, pokud se chcete podívat:)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kristie - Komentář

4. 4. 2015 22:36

Hrozně mě štve a mrzí zároveň, že ta Horečka nebude u nás pokračovat. :/ Mám doma všechny tři díly, sice jsem zatím četla jen ten první, ale mám v plánu v tom pokračovat. Teď to musím sehnat v angličtině. To by jako nebyl takový problém, kdyby se mi podařilo najít aspoň nějaké vydání, ve kterém mají ty díly stejnou velikost. :D :)
Hedvábník vypadá skvěle. Už si musím konečně přečíst to Volání kukačky, abych věděla, jestli si mám Hedvábníka kupovat nebo ne. :)
A po té knize Léto na druhý pokus se musím podívat! Příběh Amy a Rogera se mi docela líbil, tak jsem zvědavá na další tvorbu autorky. :)

Suzanne - Re: Komentář

5. 4. 2015 16:25

Souhlasím, taky jsem pěkně rozladěná z toho, že série Horečka nebude mít pokračování. Ale letos nevyjde tolik pokračování sérií, že už ani nevím, co bych měla v originále shánět dřív:(
Volání kukačky můžu jen doporučit. Je to sice takový pomalejší příběh, což mně osobně nevadí, ale je to skvěle napsané. A na Hedvábníka se těším, ale už ho má v prackách sestra:))
Já doufám, že u nás od Morgan Matson vyjde ještě něco... Amy a Roger mě nadchnul, tak snad mě Léto na druhý pokus nezklame:)