Jdi na obsah Jdi na menu

31. 5. 2015
Knižní přírůstky za květen 2015
 
V květnu byl Svět knihy, na kterém jsem ovšem (zase) nebyla. Taky jsem měla narozeniny. Kulaté. Přesto tu mám méně knížek než je obvyklé. Celkem mi přibylo 9 knih.  
 
 

1. Koupené knihy 

 

chvastacka---duben2.jpg

 

Nejprve tu mám knihy, které jsem objednávala ještě v dubnu v rámci akce Knihy mají zelenou. Tento den se neplatilo 15% DPH, ale některá internetová knihkupectví slevu 15% připočítávala ke svým stávajícím slevám, takže nakonec slevy vyšly na 30-35%. A tomu nešlo odolat. Koupila jsem si knihy, po kterých jsem dlouho toužila: předraženého Vyjednavače od Brandona Sandersona (se slevou 35% jsem ho konečně dostala na normální cenu:) a levné Věštění z krajky od Bruonie Barry. Obě knihy jsou geniální.  

 

chvastacka---duben3.jpg

 

Pak jsem si v antikvariátu pořídila Divotvůrcovu koncovku, závěrečný díl pentalogie Belgariad, od Davida Eddingse. Tuhle knihu jsem měla vyhlédnutou už taky pár měsíců, protože to byl poslední díl, co mi chyběl do sbírky. 

 

chvastacka---duben4.jpg

 
A pak jsem měla narozeniny a chtěla jsem si udělat radost. Povedlo se, protože na Aukru jsem za pět set korun vydražila všechny díly Mistborna od Brandona Sandersona: Finální říši, Pramen povýšení, Hrdina věků a volně navazující Poselství práva. Takové nákupy mám ráda.  
 
chvastacka---duben5.jpg

 

Pro Lekce smrti od Jeffreyho Deavera jsem ve videu vymyslela kategorie Ukradená kniha, což mé odběratele dost pobavilo. Ve skutečnosti se jedná o vyřazený výtisk z knihovny, které byly nechané v jednom pajzlu k použití. Předpokládala jsem, že by bylo vhodné nechat jim tam něco na oplátku, ale žádnou knihu jsem s sebou neměla, tak jsem si tuhle prostě vzala. Chudinka je pěkně dobitá, ale i tak byla vřele přivítána v mé knihovničce:) 

 

2. Darované knihy 

 

 

Sice jsem měla narozeniny, ale obvykle knihy nedostávám. Takže velká nula. 

 

3. Vyhrané knihy 

 

Kde nic, tu nic:) 

 

4. Recenzní a redakční výtisky

 

chvastacka---duben6.jpg

 

Tento měsíc mi přibyl pouze jeden recenzní výtisk, ale bohatě mi stačí, protože se jedná o Druhou stříbrnou knihu snů od Kerstin Gier. A na tu já se těším jak malé dítě:) 

 

A tady jsou všechny knihy pohromadě: 

chvastacka-kveten---komplet.jpg

 

 A tady máte slibované video, pokud se chcete podívat:)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Wolf Draven - Jeeee

2. 6. 2015 20:46

Wow, samé krásné knihy :) Na toho všemi vychvalovaného Sandersona bych si asi měla posvítit :D

Suzanne - Re: Jeeee

2. 6. 2015 21:37

Děkuji:) Sandersona můžu s čistým svědomím doporučit - jeho klasická fantasy je skvělá:)

Kristie - Komentář

2. 6. 2015 8:58

Jé, tolik Brandona Sandersona, ty mi děláš radost! :D
Souhlas s tím, že ta normální cena Vyjednavače je šílená. Kdyby to aspoň mělo normální formát nebo pěknou obálku! Ale to né. I když zas na druhou stranu jsem ráda, že tomu Talpress udělal ten dotisk, jinak to člověk prakticky nesehnal. Ještě by mohli udělat dotisk Elantris a budu spokojená.
Ovšem ten Mistborn, to tedy byla výborná koupě! Já sice všechny ty knížky už doma mám, ale při jejich pořízení jsem se musela plácnout přes kapsu. :D
A Druhou stříbrnou knihu snů ti závidím! Tu si teprve plánuji pořídit, ale už teď se na ni moc těším! :) Knihy od Kerstin Gier mě baví, takže jsem na ni fakt zvědavá. :)
Jo a opožděně všechno nejlepší k narozeninám! :)

Suzanne - Re: Komentář

2. 6. 2015 20:21

Já z něj mám taky radost. Vlastně mám teď doma všechno, co jsem od Sandersona chtěla.
Elantris naštěstí mám, ale taky by ji mohli znovu vydat. Hodně lidí mi psalo, jestli ji neprodám a nabízeli docela hezké částky:)
Z Mistborna jsem nadšená a doufám, že se k němu dostanu co nejdřív.
Druhá stříbrná kniha mi taky dělá radost, Kerstin Gier je moje oblíbená autorka na oddech.
Děkuji moc:)