Jdi na obsah Jdi na menu

7. 2. 2015
 
Knižní přírůstky za leden 2015
 
V lednu jsem nashromáždila pouze čtyři nové knižní přírůstky. Z toho jsem si pouze jednu knihu koupila. No, dobře dvě, ale ta jedna se mi stále válí na poště.
 
Moje nenakupování nebylo zapřičiněno žádným novoročním předsevzetím typu: Nebudu si kupovat knihy, ale neschopností obchodů. Buď zboží bylo vyprodané, nebo mi přišlo poškozenné, případně mi poslali něco úplně jiného nebo mi to poslali úplně jinam. Usoudíla jsem, že mi tak Osud dává najevo, abych ty nákupy knih omezila. Možná ho začnu i poslouchat. Aspoň tak na půl ucha.

 

1. Koupené knihy 

chvastacka-prosinec1.jpg

 

Nakonec jsem si koupila dvě knihy. První z nich byla Růže života, třetí díl druhé série Dědictví otců, od Roberta Merle. Určité díly téhle série jsou beznadějně vyprodané, špatně se shání, a když už jsou k dostání tak za docela vysoké částky. Tahle kniha byla ale za rozumnou cenu a navíc je prakticky nová, takže přibyla do mé knihovničky. Poté jsem si koupila ještě další díl Spiknutí a úklady, který se mi ale válí už deset dní na poště, aniž bych na to byla upozorněna. Mám pocit, že Česká pošta už se dá používat i jako nadávka. Druhou knihu vám ukážu v únorových knižních přírůstcích.

 

 

 

2. Darované knihy 

 

chvastacka-prosinec2.jpg

 

I v lednu jsem dostala nějaké knihy. Obě ale nepatří do beletrie. První z nich je Jméno Vokolek (mimochodem hrozná bichle),  v níž je výbor z prací této české umělecké rodiny. Druhou jsou Krajinomalby od Václava Vokolka, což je doprovodná publikace k jedné jeho výstavě. V ní jsou jeho básně ilustrované právě jeho obrazy, hezký nápad.

 

3. Vyhrané knihy 

chvastacka-prosinec3.jpg

 

Ano, i tahle rubrika nezůstane prázdná. A to jen díky tomu, že jsem si tu měsíc sušila prosincovou výhru. Tou se stalo Saeculum od Ursuly Poznanski. Na tuhle knihu jsem strašně zvědavá, protože Erebos od této autorky patří k mým nejoblíbenějším knihám. 

 

4. Recenzní výtisky

 

Hm, a tady není nic, bohužel. Sice jsem očekávala na recenzi Stříbrné stíny, pátý díl série Pokrevní pouta, od Richelle Mead, ale očividně mám smůlu, protože není jisté, zda Domino vůbec bude nadále poskytovat recenzní výtisky.

 

 

A tady jsou všechny knihy pohromadě: 

chvastacka-prosinec-4.jpg

 

 A tady máte slibované video, pokud se chcete podívat:)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář