Jdi na obsah Jdi na menu

27. 4. 2014

 

     Toto měsíční meme pořádá Judit.

Cílem je, abychom zde představili knihy, které jsme si za uplynulý měsíc koupili, dostali je darem, vyhráli nebo jsme je získali jako recenzní výtisk.

_________________________________________________________________________

V březnu jsem psala, že Chvástačka čítající dvanáct knih bude nejspíš můj rekord. Teď se zdá, že to spíš bude můj standard, protože v dubnu mi do knihovničky přibylo jedenáct knih. Nicméně to byly samé výhodné nákupy. Abyste neříkali, že si tady těmi výhodnými nákupy obhajuji knižní šílenství, přidávám ke i ceny:)

1. Koupené knihy 

p1040896.jpg

Začátkem měsíce jsem v Levných knihách ulovila knihy Oškliví od Scotta Westerfelda  a Napsáno krví od Andrey Kane. Obě jsou to knihy, na jejichž přečtení už mám nějaký ten pátek spadeno. Ošklivé jsou koupila za 29 Kč, Napsáno krví za 39 Kč. 

p1040901.jpg

Ve slevách v Luxoru jsem ukořistila Sabat od Blahky Jehlíkové za 44 Kč, Dnem i nocí od Gwen Hayes za 54 Kč a  Jarmark marnosti od Williama M. Thackeryho za 26 Kč. Sabat už jsem dřív četla a hrozně se mi líbil, Dnem i nocí si už chci dlouho přečíst a Jarmark marnosti je absolutní klasika (navíc má tuhle krásnou filmovou obálku:) 

p1040909.jpg

V antikvariátu jsme si koupila Vždyť je to hračka od Agathy Christie. Tuhle knihu už jsem si tam kupovala po druhé, protože tu první mi znárodnila mamka:) 

 p1040972.jpg

Koncem měsíce jsem navštívila rodiče a taky místní knihovnu, kde měli Velký jarní výprodej knih: 1 ks za 10 Kč. Tyhle knižní hrabárny vždycky míjím, protože jsem tam ještě nenašla nic, co by nebylo z roku raz-dva, jenže tentokrát jsem uviděla prověřené jméno Nelsona Demilla. Takže jsem si od něj vzala knihu Slovo a čest a od Kathy Reichs jsem ukořistila Osudovou cestu, které patří k mým nejoblíbenějším knihám. Taky jsem tam vybrala dvě historické romance od Carolyn Swannové z její řady Rubínová, ale ty na fotce nejsou, protože ještě ten den putovaly k babičce, které z nich měla radost. (Mou radost poněkud umenšil fakt, že jsem se se všemi knihami musela tři hodiny tahat v dešti po městě:)

2. Darované knihy

Narozeniny mám až v květnu, takže si musím počkat:)

3. Vyhrané knihy

Ano, je to divné, ale opět mám přírůstek i v této kategorii. Spodka od Johna Wraye a Černý sníh jsem fakticky vyhrála v březnu na Knižní fantasy MaKa, ale dorazily mi v dubnu.  

p1040905.jpg

Vyhrála jsem je v soutěži, kde se z úryvků musí poznat kniha a autor. Do podobných soutěží se většinou nepouštím, protože blogerky tam dávají hlavně ukázky z dystopií, které já nečtu, takže nikdy nic neznám:) Tady jsem poznala polovinu - a protože jsem Spodka opravdu moc chtěla - tak u zbytku jsem zapojila svou schopnost dohledávání a spojování informací - a nejenže jsem odpověděla správně, ale ještě jsem i vyhrála:) Moc holkám děkuji za výhru, udělaly jste mi radost.

4. Recezní výtisky 

p1040911.jpg

Za duben mi dorazil jeden recenzní výtisk pro Děti-noci.cz - a to Antibohyně od Kendare Blake. 

A tady jsou (skoro) všechny knihy pohromadě:

(Ty dvě knihy koupené v knihovně jsem zatím nechala u rodičů, takže je nemůžu vyfotit společně s ostatními přírůstky:)

p1040928.jpg 

Co pěkného jste si v dubnu pořídili vy? Můžete mi v komentářích zanechat odkaz na vaši Chvástačku (Měsíční shrnutí, nebo jak tomu říkáte:), ráda se podívám.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lcsknihy - měsíční chvástačka za duben

16. 6. 2014 12:36

Koukám, že obě nakupujeme rádi v Levných knihách :D Já jsem také neodolala Jarmarku marnosti :-)