Jdi na obsah Jdi na menu

8. 6. 2014

V měsíci květnu jsem opět překonala svůj rekord, protože mi do knihovničky přibylo 14 knih. Na mě je to hodně. Důvodem nebylo to, že se konal Svět knihy (kvůli práci jsem se ho nakonec nemohla zúčastnit, fňuk), ani to, že jsem měla narozeniny. Prostě se to tak přihodilo.

Myslím, že tohle je nejenom z početního, ale i z obsahového hlediska nejlepší Chvástačka, kterou už tento rok asi nepřekonám. Nebo hodně těžko. Z většiny knih, které jsem získala, jsem nadšená – hlavně z darovaných kniha a z recenzních výtisků. Ale vezmu to pěkně po pořádku…

1. Koupené knihy 

chvastacka-kveten1.jpg

Nejprve tu mám nákup z Levných knih. Tyhle knihy jste určitě viděli u ostatních blogerů: Dědička stínů a Královna temnoty od Anne Bishop. Jedná se o druhý a třetí díl z trilogie Černé drahokamy, kterou jsem už před lety četla a hodně se mi líbila. Jen mě mrzí, že se mi nepodařilo sehnat i první díl. Když jsem si šla knihy vyzvednout, tak jsem si k tomu ještě koupila Jindřicha V. od Williama Shakespeara. 

chvastacka--kveten2.jpg

Pak tu mám nákupy z Aukra. Ulovila jsem Zoo City od Lauren Beukes, což je kniha, kterou jsem měla v hledáčku už opravdu dlouho. Jsem na ni hodně zvědavá. Potom jsem si koupila detektivku Kdo jsi od M. H. Clarkové – tu jsem četla už víckrát a chtěla jsem ji mít doma. A nakonec jsem vtipně získala Eonu od Alison Goodmanové. Tu jsem na Aukru vydražila za 1 Kč. Dotyčný pán mi poté napsal, že sice v Praze nebydlí, ale pracuje tu, tak jestli si ji nechci vyzvednout osobně, abych nemusela platit poštovné a on lítat na poštu. Nakonec mi úplně novou knihu předal a ani tu korunu nechtěl:)

2. Darované knihy 

chvastacka-kveten-dar.jpg

Tentokrát je něco málo i v této rubrice, protože jsem v květnu měla narozeniny. Knihy k narozeninám obvykle nedostávám - a i tentokrát jsem dostala jedinou knihu. Ta ovšem stojí za deset jiných: Cress od Marissy Meyer. Druhá kamarádka mi nadělila komiks Opráski.

3. Vyhrané knihy 

chvastacka-kveten-vyh.jpg

Tohle je první a předpokládám na dlouho poslední Chvástačka, kde mám zastoupeny všechny kategorie. U Snow Fairy jsem vyhrála Annu krví oděnou od Kendare Blake společně se záložkami a plackou. Díky moc, Patricie, udělala jsi mi radost:) 

chvastacka--kveten.jpg

4. Recenzní výtisky

 chvastacka-kveten-rec1.jpg

Nejprve tu mám redakční výtisky knih: humoristický román Všechno je jinak od Gilese Legardiniera a historickou romanci Pravidla důvěrných vztahů od Susan Enoch. 

chvastacka-kveten-rec2.jpg

Recenzní výtisky pro Děti noci, z nichž mám velikou radost. Nejprve tu mám Objetí a Omámení (první a druhý díl z pentalogie Violet Eden) od Jessicy Shirvington. Žádala jsem jen o druhý díl, ale paní z nakladatelství Práh byla tak laskavá, že mi rovnou poslala i ten první. Moc děkuji. 

chvastacka--kveten-rec3.jpg

A to nejlepší nakonec. Na tyhle dvě krásky se totiž neuvěřitelně těším. A jsou jimi První stříbrná kniha snů od Kerstin Gier, kterou jsem dostala na recenzi od Cooboo, a Věk X Šachovnice bohů od Richelle Mead od Domina. Rovněž moc děkuji.

A tady máte všechny knihy pohromadě: 

chvastacka--kveten---posledni.jpg

Co jste si za měsíc květen koupili/dostali/vyhráli vy? Pochlubte se, já se na Chvástačky (Shrnutí, Přírůstky atd.) hrozně ráda dívám:)J

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Knižní království - Krásné kousky! :)

12. 6. 2014 19:51

Opravdu parádní kousky. :)
Dědičku stínů a Královnu temnoty jsem si taky pořídila. Moc se na knihy těším. :)
Eonu jsem četla a moc se mi nelíbila. :(
Zoo city ti moc závidím. :)
Cress taky ti ji závidím. :)
Anna krví oděná. Tuto knihu zbožňuji! :)
Šachovnici bohů mám doma a moc se na ni těším.:)
Objetí a Omámení ti moc závidím, stejně tak Stříbrnou knihu. :)

Suzanne - Re: Krásné kousky! :)

15. 6. 2014 12:08

Díky. Tenhle měsíc to byla vážně výživná Chvástačka. Klidně by to tak mohlo být každý měsíc - akorát by mě pak ty knížky vážně vystěhovaly:)