Jdi na obsah Jdi na menu

22. 4. 2016

Přečteno  za březen 2016

 

Březen byl náročný. Nástup do nové práce, do toho zařizování záležitostí s pronájmem nového bytu, balení věcí, pracovní schůzky a lehké komplikace. Nakonec se všechno vyřešilo, ale je prakticky zázrak, že jsem vůbec něco přečetla. 

Pro zábavu jsem přečetla pouze čtyři knihy. V práci jsem jich ale přečetla pět, tři z toho ale rovnou dvakrát, takže to nakonec dalo dohromady 12 kousků. Což je hodně nadprůměrné:)

Změnila jsem koncept celého článku, protože si pár z vás "stěžovalo", že je na blogu málo fotek. Tak jsem se rozhodla spojit Přečteno a Knižní chvilky dohromady. Jak se vám tedy líbí takové měsíční shrnutí?

 

draci-posel---rec2.jpg

 

Jako první jsem přečetla obrovský rest v podobně recenzního výtisku Dračího posla od Rachel Hartmanové.  Recenzi si můžete přečíst ZDE.

 

sal-smrti---rec1.jpg

 

Pak jsem se pustila do Sálu smrti od Petera Maye, na který jsem se hodně těšila. Recenzi najdete ZDE

 

jak-stvorit-divku---rec1.jpg

 

Poté jsem pokračovala knihou Jak stvořit dívku od Caitlin Moranové, na kterou jsem byla hodně zvědavá. Nesedlo mi to tak úplně, jak jsem čekala. Recenzi jsem napsala pro magazín Dobré knihy, kde se ale zatím neobjevila - a já netuším, jestli ji mohu uveřejnit i tady. Snad se na magazínu jednou objeví.

 

zoo-city---rec1.jpg

 

Následně jsem sáhla do své knihovničky a vytáhla odtud Zoo City od Lauren Beukes, na které jsem měla spadeno už od jeho vydání. Líbil se mi styl, nápad, hlavní hrdinka, celkové pojetí magie. Až na to, že mi to nakonec přišlo zbytečně překombinované a trochu nedotažené. 

 

Pracovní knihy

 

Nejvíc jsem toho přečetla v práci. Tady vám ale nebudu přidávat fotky, protože mám malou paměť na blogu a nechci si ji zbytečně zaplácávat. Už teď bojuju o každý obrázek. A navíc dost knih ještě nemá obálky, takže vlastně ani vyfotit nejde:)

 

precteno---brezen---prace.jpg

 

Přečetla jsem vojenský thriller Lovec zabiják od Chrise Ryana. Dvakrát. Pak Petra pana a Sněhovou královnu - obojí ve zkrácené a upravené verzi. Obojí taky dvakrát. Pak Příručku leteckého přežití, v níž jsem zjistila, že bych nepřežila ani pět vteřin:) A nakonec klasickou britskou detektivku Záhadná nálepka od Edgara Wallace. 

 

 

Filmy a seriály

 

S únavou, bolestí hlavy a očí, která prostě po celodenním čučení do počítače a knih přichází, nastala zvýšená potřeba seriálů. Pokračovala jsem v 5. sérii Grimma, která mě zatím dost baví. A taky jsem dala šanci Luciferovi. Bylo mi jasné, že to s komiksem nemá nic společného, ale je mi to srdečně jedno. Jako oddechovka je to skvělé. Navíc to splňuje moji oblíbenou (a překvapivě ne až tak častou) kombinaci detektivky a nadpřirozena plus trocha té romantiky a humoru. A to, že je hlavní hrdina pekelně sexy taky není na škodu:)

 

A taky jsem viděla dva filmy. Dva! Netuším, kdy se mi tohle povedlo naposledy. Tentokrát volba padla na Rubinrot a Sapphirblau – tedy filmové zpracování knih Rudá jako rubín a Modrá jako safír. Od knih se to dost liší – hlavně atmosférou, protože jsou dramatičtější a romantičtěji. Celkově jsem z toho dost nadšená – až na to, že ten poslední díl půjde do kin až v létě, což mi jaksi uniklo, takže jsem naštvaná, že to nemůžu dokoukat.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Casion - Good

22. 4. 2016 17:05

Myslím si, že vzhľadom na povinnosti si prečítala dosť :-) Z týchto kníh som čítala iba Serafínu II. a osobne ma trošku sklamala oproti prvému dielu :-)

Suzanne - Re: Good

27. 4. 2016 12:24

Děkuju:) Souhlasím, taky se mi první díl Serafíny líbil víc:)