Jdi na obsah Jdi na menu

13. 2. 2016

Přečteno za leden 2016

 

Leden byl na čtení nadprůměrný. Ani ne tak kvalitou knih, jako spíš kvantitou. Tady se projevuje to, že od března už nebudu mít zdaleka tolik času (spíš skoro žádný čas) na čtení, tak si to teď užívám a snažím se přečíst co nejvíc knih. 

Změnila jsem koncept celého článku, protože si pár z vás "stěžovalo", že je na blogu málo fotek. Tak jsem se rozhodla spojit Přečteno a Knižní chvilky dohromady. Jak se vám tedy líbí takové měsíční shrnutí?

 

harry-potter-a-tajemna-komnata1.jpg

 

Nejprve jsem se pustila do re-readingu Harryho Pottera a Tajemné komnaty. Miluju Harryho Pottera a obzvlášť ty první tři díly, takže to byl skvělý zážitek. Opět. A myslím, že vždycky bude.  

 

 

prvni-dojmy---rec1.jpg

 

Pak jsem se vrhla na První dojmy od Charlieho Lovetta, na které jsem se dost těšila. Nápad to byl dobrý, ale zpracování už vcelku pokulhávalo. Více se dozvíte v recenzi ZDE

 

pycha-a-premlouvani1.jpg

 

Po Prvních dojmech, které mimo jiné vypráví o Jane Austenové, jsem dostala chuť na originál. A tak jsem se pustila do Pýchy a přemlouvání. A bylo to skvělé, klasická Austenová tak, jak ji známe a máme rády.

 

vidorad---rec1.jpg

 

A pak byl konečně čas pustit se do recenzáků. Jako první jsem se vrhla na Vidořád, na který jsem se moc těšila. Zklamaná jsem rozhodně nebyla, přesto bych si knihu asi dokázala pořádně užít, kdybych ji četla v klidnějším období. No, tak si někdy dám re-reading:) Recenzi najdete ZDE.

 

harry-potter-a-vezen-z-azkabanu1.jpg

 

Opět následoval re-reading a to tentokrát Harryho Pottera a vězně z Azkabanu. Když jsem ho četla poprvé (někdy v pubertě), tak se mi až tak moc nelíbil. Tentokrát jsem ho musela omilostnit, protože je naprosto skvělý a já si ho strašně užila. 

 

pulnocni-vyprodej---rec1.jpg

 

A pak zase nastal čas přečíst aspoň jeden recenzák, páč už jsem měla vcelku skluz. Volba padla na Půlnoční výprodej. Byl lepší než první díl, lehký, čtivý a zábavný. Přesto se dají určitě najít propracovanější a lepší urban fantasy. Recenzi si můžete přečíst ZDE

 

reky-londyna---rec1.jpg

 

A pak se mi to zase zvrhlo, protože místo recenzáků jsem se pustila do Řek Londýna. Tuhle knihu jsem zkoušela číst už v roce 2015 a moc mě neoslovila. Teď jsem jí dala druhou šanci a byla jsem mile překvapená. Více se můžete dočíst v recenzi ZDE

 

pekac-buceht---rec1.jpg

 

Pokračovala jsem útlou knížkou Pekáč buchet od Katky Petrusové. Mám Katčin styl a smysl pro humor moc ráda, takže jsem si Pekáč buchet užila. Akorát škoda toho přesunu od komedie, přes romantiku až k dramatu. Tohle je téma na podstatně víc stran, než je tahle kniha. Více najdete v recenzi ZDE

 

sny-o-vuni-citronu---rec1.jpg

 

A konec měsíce jsem zcela nečekaně završila knihou Sny o vůni citronů. Těšila jsem se na ni a nakonec jsem dostala milý a chytrý příběh, ve kterém si každý, kdo zažil nějaké ty životní vzlety a pády najde to svoje. Přesto mi v knize něco chybělo - možná lepší překlad, protože některé obraty byly dost zvláštní, a trochu lépe propracovaný konec. Více se dozvíte v recenzi ZDE. 

 

A tady máte videa:

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mrs. Jungová - Přečteno

14. 2. 2016 18:29

První dojmy mám už dlouho na seznamu, co bych si chtěla moc přečíst, ale dlouho se asi k tomu ještě nedostanu :/
A páni doteď jsem netušila, že Vinořád je taková bichle :O nebo se mi to možná jen zdá, ale vypadá opravdu dost tlustě :D

Suzanne - Re: Přečteno

17. 2. 2016 10:34

To znám, taky mám takový (sáhodlouhý) seznam:) Vidořád má - pokud se nemýlím - pět set stran, takže to úplně tenká knížka není:) Ale čte se rychle:)

Sabča - lcsknihy.blog.cz

17. 2. 2016 6:17

Klobouk dolů, že toho dokážeš tolik přečíst najednou! Já za leden přečetla jen 5 knih :D A teď čtu zrovna Harry a tajemnou komnatu. Knihy čtu poprvé a strašně moc se mi líbí.. Budu si muset brzy koupit všechny díly, protože jsem si stanovila, že každý měsíc přečtu nejméně jednu knihu z této báječné série :-)

Suzanne - Re: lcsknihy.blog.cz

17. 2. 2016 10:33

To byla spíš náhoda, protože jsem měla víc času:) Harry Potter je úžasný a strašně návykový:)