Jdi na obsah Jdi na menu

7. 1. 2016

Přečteno za prosinec 2015

 

Prosinec byl na čtení docela bídný. Začalo to hezky, dokonce moc hezky, protože jsem měla šťastnou ruku na skvělé knihy, ale pak přišel obrovský zásek. A to zrovna na Vánoce. Nakonec se mi to podařilo nějak dohnat, ale mohlo to být lepší. 

Změnila jsem koncept celého článku, protože si pár z vás "stěžovalo", že je na blogu málo fotek. Tak jsem se rozhodla spojit Přečteno a Knižní chvilky dohromady. Jak se vám tedy líbí takové měsíční shrnutí?

 

jackaby---rec1.jpg

 

Nejprve jsem přečetla hodně diskutovanou knihu - a to Jackaby od Williama Rittera. Není dokonalá, to ani náhodou, ale četla se skvěle a líbila se mi moc. Recenzi najdete ZDE.

 

septajici-lebka---rec1.jpg

 

Od Šeptající lebky od Jonathana Strouda jsem neměla velká očekávání. První díl se mi líbil, ale byl hodně průměrný. O to víc jsem byla z pokračování překvapená. Šeptající lebka se opravdu povedla, palec nahoru. Recenzi si můžete přečíst ZDE

 

darek-z-prave-lasky---rec1.jpg

 

Dárkem z pravé lásky jsem se pokusila navodit si vánoční atmosféru. To se mi sice vůbec nepovedlo, ale i tak jsem si knihu skvěle užila a moc se mi líbila. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Recenzi najdete ZDE

 

harry-potter---rec1.jpg

 

A pak následoval re-reading Harryho Pottera a kamene mudrců v tomhle nádherném, ilustrovaném vydání. Harryho miluju už dlouhá léta a ilustrované vydání je opravdu nádherné, takže to bylo dokonalé spojení. Chci další díly, hned teď! Recenzi najdete ZDE.
 

zapadakov---foto.jpg

 

Pak jsem se pustila do Zapadákova, čtvrtého dílu ze série Kathryn Dance, od Jeffreyho Deavera. Oficiálně jsem ho měla dostat pod stromeček, neoficiálně jsem ho dostala o něco dřív a stihla ho přelouskat už před Vánoci.  Předchozí díl se mi moc nelíbil, ale tohle byla paráda. Na to, že má kniha šest set stran a já  těsně před Vánoci neměla vůbec čas, jsem ji přelouskala rychle a čtení si maximálně užila. Jeffrey Deaver u mě zase zabodoval.

 

nocte---rec1.jpg

 

Od Nocte jsem vůbec nevěděla, co mám čekat. Nakonec jsem dostala romantiku ochucenou pořádnou dávkou tajemna, šílenství a smrti. Zajímavá kombinace, která se překvapivě skvěle četla a dokázala chytnout. Recenzi si můžete přečíst ZDE

 

skleneny-trun---rec3.jpg

 

Konec měsíce moc šťastný nebyl, protože jsem sáhla po Skleněném trůnu, na který jsem se strašně těšila - a tohle bylo snad zklamání roku. O tom, co všechno mi na knize vadilo (a že toho bylo dost) si můžete počíst ZDE

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

miki - můj blog

12. 8. 2016 12:49

Můj blog je tady, pokud se tam chceš podívat.:)
myfairfavourite.blog.cz

Kristy - Krásne kúsky :)!

7. 1. 2016 18:51

Krásne fotky :)! Okrem Zapadákov som buď čítala, alebo chcem :D... Dárek z pravé lasky má fakt dokonalú obálku a to isté Nocte. Všetky vyzerajú skvelo :)

Suzanne - Re: Krásne kúsky :)!

10. 1. 2016 16:37

Děkuju, snažím se trochu si s těma fotkama hrát, ale s tím prastarým foťákem, co mám, to moc nejde, bohužel. Souhlasím, Nocte a Dárek z pravé lásky jsou na pohled krásné, Cooboo prostě umí:)

miki - Re: Re: Krásne kúsky :)!

12. 8. 2016 12:48

Vidím to úplně stejně, CooBoo prostě umí ty knížky tak báječně ,,obléknout".:)

miki - co budu číííst

12. 8. 2016 12:47

Líbí se mi tvůj blog, je tu moc knížek a pohodová atmosféra, což mám moc ráda.:) Chci si do Vánoc pořídit hodně knížek, ale snad si koupím ty, po kterých opravdu toužím.:)

Monis - Parádní shrnutí :-)

7. 1. 2016 19:25

Dárek z pravé lásky jsem si sice pořídila až po Vánocích, ale zase stihlo konečně nasněžit a skvěle to podtrhlo atmosféru této knížky, která se mi mimochodem fakt líbila (až na ty růžový stránky teda :-D ) a myslím, že se stane takovou mojí vánoční stálicí :-D A na ilustrovaného Harryho si brousím zuby :-D

Suzanne - Re: Parádní shrnutí :-)

10. 1. 2016 16:38

Taky jsem si říkala, že jsem si ho měla nechat až na tu chvíli, kdy byl sníh. Tahle knížka ani tak nepotřebuje Vánoce, jako právě ten sníh. Ale užila jsem si ji i tak:)
Ilustrovaný Harry je krásný, já chci druhý díl:))

Lucy Lillianne - *

7. 1. 2016 16:37

slušná hromádka, ja stihla jen jednu :-)

Suzanne - Re: *

10. 1. 2016 16:35

Děkuju, nakonec to nedopadlo nijak špatně:) A každá přečtená kniha je dobrá kniha:)