Jdi na obsah Jdi na menu

14. 1. 2017

 

Přečteno za prosinec 2016

 

V prosinci to nakonec bylo přesně tak, jak jsem předpokládala. Neměla jsem vůbec čas, takže to, že jsem přečetla 6 knih (i když v potu tváře:) je vlastně opravdu dobrý výsledek.

 

harry-potter-a-tajemna-komnata---rec1.jpg

 

Jako první jsem se vrhla na re-reding Harryho Pottera a Tajemné komnaty v novém ilustrovaném vydání, které je vážně překrásné. Miluju HP, takže ty ilustrace byly už jen třešničkou navrch ke skvělému příběhu. A nejradši bych se hned pustila do dalšího dílu. Recenzi najdete ZDE.  

 

temnejsi-tvar-magie--rec1.jpg

 

Pak jsem se pustila do knihy, od níž jsem moc nevěděla, co čekat - Temnější tvář magie. Bylo to hodně zajímavé, ale hodnotilo se mi to pěkně blbě, protože jsem přeci jen čekala něco jiného. Ale druhý díl si přečtu, pokud tedy v češtině vyjde. Recenzi si můžete přečíst ZDE.  

 

 

zimni-more.jpg

 

Následovala kniha z knihovny, a to Zimní moře. Jedná se o román pro ženy, ale chytrý, citlivý a hezky napsaný. Žádné velké klišé a laciná červená knihovna, takže palec nahoru. Určitě se mrknu i po další u nás vydané knížce od autorky.

 

 

vanocni-zazrak---rec1.jpg

 

Na Štědrý den jsem se vrhla tematicky na Vánoční zázrak a bylo to těžké zklamání. A to jsem od něj nic moc neočekávala. Ale atmosféra Vánoc žádná a příběh a charaktery postav ploché a plytké. Recenzi najdete ZDE.

 

 

ocelovy-polibek.jpg

 

Potřebovala jsem si zlepšit náladu a tak jsem sáhla po Ocelovém polibku. Knihy od Jeffreyho Deavera jsou pro mě už deset let vánočním čtivem. Bylo to dobré (je to série s Lincolnem Rhymem, takže to nemůže být špatné), ale čekala jsem větší zápletku kolem počítačů a internetu a méně chyb při korektuře. 

 

armada---rec1.jpg

 

 

A jako úplně poslední knihu roku 2016 jsem přečetla Armadu. Není to Ready Player One, to ani náhodou, ale bylo to dobré a skvěle se to četlo. Jen se člověk musí naladit na to, že je to sci-fi a občas tu a tam přimhouřit oči. Více si můžete přečíst ZDE

 

 

 

 

Filmy a seriály

Lucifer (4 epizody)

Zapomněla jsem, že seriály mají otravné pauzy, takže jsem se nečekaně dopracovala k finále podzimní části série. Jako vždycky to bylo super, baví mě to čím dál víc, i když mám pocit, že Chloe obrátila nějak rychle, nebo se mi to zdá? Skončilo to v tom nejlepším, což bylo vážně frustrující, takže teď čekám, až pauza skončí.

 

Mladý papež (3 epizody, pak mi umřel počítač)

Hraje tam Jude Law, což je talentovaný herec (a zatraceně pěkný chlap) a natočil to Sorrentino. To snad ani nemohlo být špatné, ne? Nepředvídatelný děj, nejednoznačné postavy, pro většinu lidí tajemné a neprobádané území za vatikánskými zdmi. Někde jsem četla, že tohle je seriál, který přiková ke křeslům i ateisty - naprosto potvrzuji.

 

Falling Skies (1. série - 10 dílů, 2. série - 7 dílů)

Pustila jsem se znova do Falling Skies. Viděla jsem kdysi dávno první dvě série (tu první dokonce dvakrát) a strašně jsem to žrala. Teď jsem zjistila, že už je seriál dokončený, tak jsem se na něj vrhla znova. Jelikož jsem první řadu viděla už po třetí, tak si opravdu nešlo nevšímat toho amerického patriotství a hrdinství (které nám, co nejsme Američani, právem leze krkem) a všech nelogičností, ale stejně mě to bavilo. Navíc vizuální stránka seriálu a efekty jsou prvotřídní, hrdinové sympatičtí a šestinozí emzáci patřičně hnusní:)

 

Star Wars Story: Rogue One

Nemohla jsem samozřejmě chybět ani na novém příběhu ze světa Star Wars. Upřímně, byla jsem zklamaná. Po vizuální stránce je to krásné, ale jinak to bylo ploché a takové chudokrevné. To kouzlo Star Wars, které jsou chytlavé, napínavé, akční, vtipné a občas i maličko romantické, se tady úplně vytratilo. Nejlepšími postavami byly K, což je android (a to je smutné) a Galen Erso, který se tam vyskytuje jen málo (ale hraje ho Mad Mikkelsen a tomu chlapovi stačí jen stát a zírat a vypadá to jako skvělý herecký výkon - nechápu, jak to dělá:).

 

Star Wars: Síla se probouzí

No, potřebovala jsem si spravit chuť, tak jsem si znovu dala nové Star Wars. A jo, pořád mě to baví, i když logiku by v tom člověk vážně hledat neměl. Až na tento detail to má ale všechno, co od Star Wars chci. Yes!

 

A pak nastaly Vánoce, tak jsem zhlédla nějakou tu vánoční klasiku:

 

Byl jednou jeden král

Já vím, že o těhle pohádkách se dost mluví v souvislosti s komunistickou propagandou, a i když to není nejlepší pohádka pod sluncem, tak je to sranda.

 

Pravý rytíř

Ehm, copak už nikdo neumí natočit pořádnou pohádku? Nebylo to tak strašné jako loňský úchylní Tři bratři, ale hrozný to bylo dost. Příšerné herecký (ne)výkony, kostýmy i obsah.

 

Tři oříšky pro Popelku

Nejlepší pohádka. Pořádná hrdinka, krásná výprava, vtipné scény a pohledný princ v naprosto neatraktivních punčoškách. A k tomu pěje Kája... Jo, Popelku jsem viděla asi třicetkrát a pořád mě baví.

 

Pretty Woman

Další vánoční klasika, tentokrát z kategorie pohádek pro dospělé. Vždycky mě to bude bavit a vždycky budu snít o tom, že taky potkám Edwarda, co mě vezme soukromým letadlem do opery a na nákupy...

 

Zase jedna Popelka

Narazila jsem na tohle... ehm, cosi, náhodou. Bohužel. Naprostá hrůza a děsivý český dabing té hrůznosti dodal úplně nový rozměr.

 

Takže celkem viděno 7 filmů (i když ty vánoční tak napůl) a k tomu 24 epizod různých seriálů. A taky jsem jednou byla v divadle.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář