Jdi na obsah Jdi na menu

4. 11. 2015

Přečteno za říjen 2015

 

V říjnu jsem měla menší čtecí krizi. Prostě nebyla chuť a nálada - a to nemá cenu lámat přes koleno. Nejde nečíst vůbec, protože přeci jen dostávám recenzní výtisky a s tím se pojí určitá zodpovědnost, ale kromě nic jsem skoro nic jiného nečetla.  Nakonec jsem přečetla sedm knih, což je vlastně lepší výsledek, než jsem čekala:)

 

Důvodů, proč jsem neměla náladu na čtení, bylo hned několik. Nemám zrovna snadné životní období a navíc přítele koncem měsíce čekala operace, takže jsem měla myšlenky všude možně, jen ne u příběhu, který jsem zrovna četla. Takže to nebylo ani o tom, že bych neměla chuť číst, ale nedokázala jsem u knihy udržet pozornost a do příběhu se plně ponořit. A to je škoda. 

Změnila jsem koncept celého článku, protože si pár z vás "stěžovalo", že je na blogu málo fotek. Tak jsem se rozhodla spojit Přečteno a Knižní chvilky dohromady. Jak se vám tedy líbí takové měsíční shrnutí?

elita---rec1.jpg

 

Jako první jsem přečetla Elitu od Kiery Cass. Selekce  se mi hodně líbila, bohužel Elita už byla o dost slabší. Pořád je to příjemná oddechovka, ale už nemá chytlavost Selekce. Více si můžete přečíst v recenzi ZDE.  

 

vyjimecni-lide---rec3.jpg

 

Abyste si nemysleli, že ve třiceti čtu pořád jen románky pro náctiletá. Čtu je a dost, ale taky se věnuju jiným žánrům. Tentokrát přišli na řadu Výjimeční lidé od Petera Maye. Pečlivě promyšlená dobrodružná detektivka, u které mi ale chyběla větší čtivost a napínavost. Na další díly se ale určitě chystám. Recenzi si můžete přečíst ZDE.

 

sogunova-dcera---rec1.jpg

 

A další detektivka, tentokrát historická. Série se Sanem Ičiró je moje oblíbená a ani Šógunova dcera nezklamala. Více najdete v recenzi ZDE

 

libali-jsme-se---rec1.jpg

 
Na Líbali jsme se jsem se hodně těšila, protože knih s párem kluk/kluk u nás pořád není dost. Bohužel jsem byla dost zklamaná. Kniha je to sice zajímavá se super poselstvím, ale zrovna tady se potvrzuje, že méně je někdy více. Recenzi najdete ZDE.
 

prvni---rec1.jpg

 

Ani První úplně nenaplnila má očekávání, ale opět se jednalo o nenáročnou oddechovku s nádhernou obálkou. Škoda jen, že Kiera Cass nedokázala udržet kouzlo Selekce u celé série. Více si přečtěte v recenzi ZDE

 

precteno---rijen.jpg

 

Knížky od Katky Petrusové mám moc ráda, takže Zakázaná přitažlivost nemohla zklamat. Nebyla sice dokonalá a oproti předchozím dílům jí leccos chybělo, ale pořád se jedná o chytrá a vtipný román pro ženy bez blbých hrdinek, nesnesitelných chlapů a tuny klišé. Za to všechny palce nahoru! A navíc autorčin styl humoru je přesně můj šálek kávy.

 

 

talon---rec1.jpg

 

 

A nakonec jsem přečetla Zkoušku věrnosti, první díl série Talon, od Julie Kagawy. Na tuhle sérii jsem byla hodně zvědavá, protože autorku mám ráda. Styl byl čtivý a chytlavý, ale obsah jedno velké klišé. Více se dozvíte v recenzi, který vyjde na blogu zítra:) 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář