Jdi na obsah Jdi na menu

6. 9. 2015

Přečteno za srpen 2015

 

V srpnu jsem byla ještě pilnější než v červenci a zlomila jsem svůj rekord. Celkem jsem přečtla 11 knih. Pokud se ptáte, jak jsem to udělala, tak netuším. Byla to naprostá náhoda. Ale na druhou stranu mám v seznamu dvě knihy pro děti, každá je čtení tak na odpoledne, takže pak vám ten počet přečtených knih snadno naskakuje:)  

První polovina srpna byla ve znamená samých skvělých knih. Objevilo se tam několikrát hodnocení pěti hvězdičkami, což se mi moc často nestává. Zato druhá polovina se nesla ve znamení průměrnosti. Všechny knihy byly fajn, některé i víc než to, ale průměrné. Teprve až konec měsíce to trošku napravil a zase jsem našla knihu, která mě pohltila.

Změnila jsem koncept celého článku, protože si pár z vás "stěžovalo", že je na blogu málo fotek. Tak jsem se rozhodla spojit Přečteno a Knižní chvilky dohromady. Jak se vám tedy líbí takové měsíční shrnutí?

scarlet---rec3.jpg

 

Jako první jsem přečetla Scarlet, druhý díl série Měsíční kroniky, od Marissy Meyer. Úžasná kniha, která překonala i první díl Cinder. Nakonec bych ji hodnotila tak 4,5 hvězdičkami, protože nemám ráda romance, co vzniknou během jediného dne. Ale i tak to byla jízda a já se moc těším na třetí díl Cress. Recenze je napsaná, ale zatím nepublikovaná:) 

 

preteno---zahada.jpg

 

Pak jsem se pustila do jedné z těch zmiňovaných knih pro děti - dala jsem si re-reding Záhady pavoučího domu od Enid Blyton. No, není to stejná, jak když jsem to četla v dětský (jaké překvapení), ale pořád mě to bavilo. A hodně. 4 hvězdičky.

 

precteno---tetovany.jpg

 

Poté jsem se neplánovaně pustila do  Tetovaného od P. V. Bretta. Ach, takhle kniha mě naprosto dostala. Na to, že má 450 stran jsem ji zhltla jak malinu a skvěle jsem si pochutnala. Temnější klasická fantasy, se spoustou akce, nadpřirozených stvoření, plastickými charaktery a špetkou romantiky navrch. (Teda tu romantiku bych tam oželela, protože ta se moc  nepovedla, ale jinak to byla bomba). Pět hvězdiček. 

 

preteno---spravna-petka.jpg

 
Při čtení Tetovaného jsem si stihla dát re-reading Pětky na vandru od Enid Blyton. Opět další knížka pro děti, tenounká záležitost na odpoledne. K vodě ideální. Opět se mi to líbilo a bavilo mě to. 
 

magie-niciva---rec1.jpg

 

A pak jsem se konečně pustila do recenzního výtisku Magie ničivá, sedmého dílu Kate Daniels, od Ilony Andrews. Aááá... Vy víte, že tuhle sérii mám hodně ráda a tenhle díl se rozhodně povedl. Jedna z mála sérií, která kvalitou neklesá, ale naopak. Recenzi si můžete přečíst ZDE

 

divka--ktera-se-tryptila---rec1.jpg

 

Následoval další recenzák - Dívka, která se třpytila od Lauren Beukes. Kniha, co je divná, ale dobrá. Jo, to souhlasí. Více si přečtěte v recenzi ZDE nebo mrkněte dole na video, kde o ní poměrně podrobně mluvím. 

 

hell-boys---rec1.jpg

 

A - překvapivě následoval - další recenzák. Jsem pilná. Tentokrát Hell Boys od M. T. Majar. Líbilo se mi to méně než Hot Boys, ale pořád to byla příjemná kniha na víkend. Více v recenzi ZDE

 

preteno---hotel-rozkosi.jpg

 

Taky musím pracovat, takže jsem zredigovala Hotel rozkoší od Mariny Andrerson. Eroťárna, inspirovaná Fifty Shades, uf, ještě, že mě za to platí:)

 

armagedon---rec1.jpg

 

A pak následoval další recenzák - Armagedon ve slevě od Seanan McGuire. Moje nová oblíbená urban fantasy série se z toho asi nestane, ale druhý díl si přečtu ráda. Více v recenzi ZDE.  

 

poslouchej--rec3.jpg

 

Neplánovaně jsem se pustila do Poslouchej! od Sarah Dessen, co jsem měla připravené až na září. Tahle kniha dokazuje, že i v ya contemporary literatuře se lze obejít bez klišé a lehce natvrdlých hrdinek. Palec nahoru a 4,5 hvězdičky k tomu. Recenzi chystám, protože tahle kniha si ji zaslouží.

 

preteno---smrtici-vize.jpg

 

A úplně nakonec jsem přečetla Smrtící vize od J. D. Robb. Devatenáctý díl mé oblíbené série spojující detektivku, sci-fi a červenou knihovnu. Tentokrát to byla hlavně detektivka a i přes ten počet dílů si celé série drží velmi dobrou úroveň. 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Sabca - Precteno

6. 9. 2015 12:15

Gratuluji k tolia knihám!já v červenci přečetla dost knih ale v srpnu jsem bohužel neměla moc čas :(

Suzanne - Re: Precteno

7. 9. 2015 22:30

Děkuji, byla to opravdu náhoda, teď už jich zase bude míň:)