Jdi na obsah Jdi na menu

9. 7. 2016

Přečteno  za červen 2016

 

Do června jsem vplula s nadšením a optimismem, protože jsem byla pěkně rozečtená. Bohužel po slibném začátku se přidaly ošklivé zdravotní problémy, bolesti a k tomu naprostý čtecí blok, takže v závěru jsem toho nepřečetla zdaleka tolik, kolik jsem chtěla. A hlavně kolik bych měla. 

Změnila jsem koncept celého článku, protože si pár z vás "stěžovalo", že je na blogu málo fotek. Tak jsem se rozhodla spojit Přečteno a Knižní chvilky dohromady. Jak se vám tedy líbí takové měsíční shrnutí?

 

hrob-me-sestry---rec1.jpg

 

Jako první jsem se pustila do Hrobu mé sestry, což bylo překvapení měsíce. Naprosto skvělá, úžasně napsaná detektivka s výbornými postavami. Rozhodně doporučuju. Více si můžete přečíst v recenzi ZDE

 

magie-zmeny---rec1.jpg

 

 

Následovala Magie změny od Ilony Andrews. Jedná se o osmý díl mé milované série s Kate Danielsovou, takže jsem se na ni hodně těšila - a zklamaná jsem nebyla ani trochu. Tenhle díl je hodně akční, ale bavila jsem se skvěle. Opět na blogu najdete recenzi ZDE

 

ve-sluzbach-zla---rec1.jpg

 

Další kniha, na kterou jsem se těšila jak malý dítě, bylo Ve službách zla. A ouha, tady jsem narazila, protože absolutní nadšení, které jsem zažila u prvních dvou dílů, se nekonalo. Jako, bylo to dobré, ale něco tomu chybělo. Víc to rozpitvávám v recenzi, kterou najdete TADY

 

draci-cesta---rec1.jpg

 

Jelikož jsme měla pěkný skluz, tak jsem si řekla, že dočtu knihy, které mám rozečtené. Takže jsem se vrhla na Dračí cestu. Přečetla jsem ji za víkend, líbilo se mi, i když k naprosté spokojenosti mi tam ještě slušný kus chyběl. Ale jako úvod do nové série dobrý a jsem zvědavá, co bude dál. Recenzi najdete ZDE.  

 

denik-alchymistky---rec1.jpg

 

Neplánovaně jsem se vrhla na Deník alchymistky, který jsem si přinesla z knihovny. Bylo to opravdu pro hodně mladé čtenáře, ale bavila jsem se u toho a četlo se to samo. Recenze bude na blogu příští týden.

 

epidemie1.jpg

 

A nakonec jsem dočetla i Epidemii od Robina Cooka. Lékařské thrillery mě poslední dobou hodně baví. Epidemii byla fajn, ale první díl se mi líbil víc. Možná to bylo tím, že mi Laurie přišla jako sympatičtější hrdinka než Jack. 

 

Pracovní knihy

 

prace---cerven.jpg

 

 

Nejprve jsem přečetla Pod bičem hákového kříže, což je kniha o válečných zločinech Německa za 2. světové války. Jedná se o poměrně stručnou historii, takže jsem dost věcí věděla, ale něco jsem se i tak dozvěděla. Pak jsem znova přelouskala Tchyni - tu jsem redakčně krátila, což nesnáším, ale mám dojem, že téhle knize to opravdu pomohlo:) Pak jsem si odpočinula u Bosé nevěsty, což je harlekýnka. Tahle mě moc nebavila - zase autorčina představa úspěšné podnikatelky teda jo:) Pak jsem přečetla Oddyseu - a to hned dvakrát. Ne, nepřečetla jsem dvakrát ten epos, ale zkrácenou verzi pro děti. Už jsem ale četla i zdařilejší převyprávění. Pak jsem přelouskala dodatky k Žábám na prameni. Číst dodatky ke knize, kterou jste nečetli, o tématu, kterému nerozumíte ani zbla, byla zajímavá zkušenost. A nakonec jsem pokořila i Válečné štváče od Chrise Ryana.

 

 

 

 

Filmy, seriály, divadlo

 

Ségru jsem vytáhla do kina na Alenku v říši divů: Za zrcadlem. Boží to bylo. Pořád mám pocit, že se mi první díl líbil o kapku víc, ale může to být jen pocit, protože už je to dávno. Každopádně je to nádherně zpracované a já se nemohla vynadívat. 

 

S přítelem jsme šli do Divadla pod Palmovkou na Uprostřed slunce hromadí se popel. Jednalo se o experimentální polské divadlo. Bylo to tak experimentální, že jsem to vůbec nepochopila. Když bych si chtěla hrát na chytrou, tak řeknu, že je to kombinace Kafky, Lynche a absurdního divadla. Když bych si nechtěla hrát na chytrou, tak bych řekla, že to byla kravina. Bohužel jsem očividně jediná, kdo si to myslí, tak nevím.

 

Zase mě trápilo zdraví, což znamenalo jediné: seriál. Dlouhý, lehký, zábavný. Tak jsem se ve svých 31 letech začala dívat na Gossip Girl. A dala jsem během pár dní celou první sérii plus asi osm dílů z druhé. Chytlo mě to tak, že jsem i zapomněla na to, že mi je zle a mám bolesti. Takže to splnilo účel, i když druhá série už mě moc nebaví. Je to pořád dokonala a snad každý už tam spal s každým. Ale jednou, až zase bude správná nálad, ji dokoukám, protože Chuck a Blair a Rufus a Lily mě fakt baví. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MYanmar - Komentář

9. 7. 2016 23:08

To je spousta knih a vypadají moc pěkně! :) A jinak pobavilo mě příliš experimentální divadlo, poslední dobou už se experimentálním představením radši vyhýbám, mám dojem, že na ně nejsem dost nalazená :)

Suzanne - Re: Komentář

15. 7. 2016 10:53

Díky, já na ty experimentální věci nikdy moc nebyla - a tohle to jen potvrdilo:))