Jdi na obsah Jdi na menu

5. 11. 2016

Přečteno  za říjen 2016

 

V říjnu moje podivné čtecí krize pokračovala. Myšlenky mi lítaly všude možně, nedokázala jsem se do příběhu ponořit, prožít ho a užít si ho. Pak jsem se ale pěkně rozečetla. Pak přišla osobní krize, takže jsem četla o to víc. A pak přišla nemoc, takže jsem zase četla. Nakonec to tedy dělá za říjen 8 knih.  

Změnila jsem koncept celého článku, protože si pár z vás "stěžovalo", že je na blogu málo fotek. Tak jsem se rozhodla spojit Přečteno a Knižní chvilky dohromady. Jak se vám tedy líbí takové měsíční shrnutí?

 

stranky-sveta---rec1.jpg

 

Nejdřív jsem se pustila do Stránek světa. Nebyla to ta nejlepší volba hned po Ódinovu dítěti a navíc s touhle podivnou náladičkou. Nakonec to nejspíš kvůli tomu kniha trochu odskákala. Vlastně pořád nevím, jestli se mi Stránky světa líbily, nebo ne. Recenzi najdete ZDE.  

 

nedej-se--.-rec1.jpg

 

Pak jsem se pustila do nedočkavě očekávaného Nedej se. A boží to bylo. Akorát jsem z toho nebyla tak nadšená, jak bych mohla být - blbá krize - ale tohle je přesně ta kniha, ke které se budu vracet, takže věřím, že jednou ten pocit naprosté blaženosti u ní zažiju. Recenzi si můžete přečíst ZDE.  

 

vezen-noci-a-mlhy-rec1.jpg

 

Následoval Vězeň a noci. Četl se mi skvěle, za den jsem ho měla sfouknutý. Ve výsledku jsem z něj ale byla docela rozpačitá. Přispěla k tomu právě i ta moje nálada, ale přeci jen tam bylo dost věcí, které mi úplně nesedly. Recenze bude brzy:)

 

precteno---rijen.jpg

 

Poté jsem se vrhla na Bohy Gothamu, které jsem měla půjčené z knihovny už celé věky. Nepřeháním, vypadl na mě lísteček, podle kterého jsem je měla půjčené už od června! Bože! Nechápu, proč jsem je tu sušila tak dlouho, protože tohle byl skutečně čtenářský zážitek. Skvěle vymyšlené i napsané, co víc dodat.

 

Abych té dospělosti neměla moc, tak jsem instinktivně sáhla do své knihovničky pro Ohnivé srdce od Richelle Mead. Pokrevní pouta miluju, přesto je nemám dočtené. Čtvrtý díl vyšel už bůhvíkdy a já ho dokonce už četla a recenzovala. Vůbec jsem si ho ale nepamatovala, takže to bylo jako kdybych ho vážně četla poprvé. Četlo se to skoro samo, ale z příběhu nadšená nejsem. Vyprávění z pohledu Adriana je sice nezbytné, ale ne nutně povedené - a navíc ta strašná spousta nelogičností... 

 

Poté jsem zase dostala chuť na čtení pro dospělé, tak jsem si rovnou vzala Lovce vran, což je pokračování Bohů Gothamu. Miluju hlavního hrdinu i vedlejší postavy, vývoj jejich charakterů i vztahů. Samotná detektivní linka se mi líbila o trochu méně než v prvním díle, přeci jen já jsem spíš na mordy než na únosy. Pořád to ale bylo nadprůměrné čtení, které jsem si skvěle užila. 

 

harry-potter---rec1.jpg

 

Pak jsem se konečně dostala ke knize, které teď bylo všude plno. Ano, mluvím o Harry Potterovi a Prokletém dítěti. Byla jsem až překvapená, jak moc mě to bavilo. Ale není to klasický Harry Potter tak, jak ho známe a milujeme. Spíš to potěší fanoušky fanfiction a ne předlohy. Recenzi najdete ZDE

 

pomsta-a-rozbresk---rec1.jpg

 

A úplně na konec měsíc jsem sáhla po knize Pomsta a rozbřesk, na kterou jsem se hodně těšila. Re-telling Pohádek tisíce a jedné noci v ya hávu? Jo, zaujalo mě to - a bavilo mě to. Reneé Ahdieh má hezký a působivý styl psaní, ten arabský svět tomu dodává na exotičnosti a originalitě a jinak je to příjemná romantika. Recenzi si můžete přečíst ZDE

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář