Jdi na obsah Jdi na menu

10. 3. 2015

Decked with Holly - jedny ztřeštěné Vánoce s celebritou

 

decked-with-holly---rec.jpg

 

 

 

 

Název: Decked with Holly

 

Autor: Marni Bates

 

Jazyk: anglicky

 

Datum vydání: září 2012

 

 

Holly Daytonová si nepotrpí na Vánoce. Má během svátků narozeniny, což by nebylo nic hrozného, kdyby tyhle dny nebyly neodvratně spojeny s tragickou smrtí jejích rodičů. A všechno nasvědčuje tomu, že tyhle Vánoce budou ještě horší než všechny předešlé. Nebo ne?

 

Dominic Wyatt, bubeník slavné kapely ReadySet, toužil jen po chvilce volna od tvrdé práce a všeho dobrého i špatného, co sebou přináší sláva. Rozhodl se strávit vánoční svátky v Mexiku, v klidu a anonymitě, kde chtěl načerpat novou energii a zkusit napsat nový song. Jenže na stejné lodi se plaví i Holly a jejich cesty se brzy protnou.

 

Holly vyráží na platbu do Mexika společně se svým dědečkem, který ji po smrti rodičů vychovával, tetou posedlou kaloriemi a váhou, a dvěma úžasně vypadajícím a rozmazlenými sestřenicemi, co ji nemají rády a všemožně ji šikanují. Tak moc, že Holly trpící mořskou nemocí vyženou z kajuty. Ta se souhrou náhod ocitne v apartmá Dominica Wyatta, kde ji přistihnout novináři.

 

decked-with-holly---rec1.jpg

 

Dominic s Holly, kteří se prakticky neznají, se ocitnou uprostřed mediální bouře a spekulací o jejich vztahu. Zdá se, že nejlepším řešením bude po zbytek dovolené předstírat, že Holly je nová Dominicova přítelkyně. Přestože Holly je všechno jen ne ideální kandidátka na přítelkyni slavného bubeníka. Ať už předstíranou, nebo skutečnou.

 

Holly patří mezi poněkud nerozvážné a temperamentní hrdinky, takže samu sebe občas dostává do problémů. Má ale sarkastický smysl pro humor a pořádně prořízlou pusu, což jí dodává na sympatičnosti. Dominic je slavný, bohatý, okouzlující, ale stejně jako Holly se i on občas dokáže chovat dost zbrkle i arogantně.

 

decked-with-holly---rec2.jpg

 

Decked With Holly obsahuje velké množství klišé z romantických young adult knih. Nechybí tu slavný muzikant, kterého hlavní hrdinka nepozná, pozornost médií, náhodná setkání i předstíraný vztah. Kniha se občas zabývá vážnými tématy, jako jsou negativní stránky slávy nebo nežádoucí pozornost médií, ale zachovává si humorné až komediální ladění. Díky tomu působí dost nereálně a občas jako trochu přitažená za vlasy.

 

Mezi přednosti ale patří příjemné jiskření mezi oběma hlavními hrdiny a jejich sarkastické slovní přestřelky. Holly a Dominic toho mají společného víc, než se na první pohled zdá, ale v mnoha ohledech jsou hodně rozdílní, takže jejich předstírané partnerství není žádná procházka růžovou zahranou. Ani pro jednoho.

 

decked-with-holly---rec3.jpg

 

Marni Bates vsadila na klasickou romantickou zápletku a poměrně jednoduchý styl okořeněný pořádnou dávkou ironického humoru. Pokud čtenářky překousnou větší míru klišé a občasné lehce střelené situace, najdou v Decked wiht Holly příjemný a svižný romantický příběh, u kterého se nejednou zasmějí.

 

Decked with Holly je ve výsledku vtipnou pohádkou pro teenagery, protože které náctiletá dívka aspoň jednou nezatoužila stát se přítelkyní slavné hvězdy? I kdyby jen předstíranou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář