Jdi na obsah Jdi na menu

23. 12. 2014

Střež se těch, kdo přinášejí Magické dary

 

magie-strelneho-prachu.jpg

 

  Název: Magické dary

 

(vyšlo v knize Magie střelného prachu)

 

  Série: Kate Daniels 5,4

 

 Autor: Ilona Andrews

 

  Nakladatelství: Fantom Print

 

  Datum vydání: červen 2014

 

 

Kate Daniel s Curran, Pán šelem, si chtěli užít příjemný, romantický večer. Mladý muž, shodou okolností navigátor upírů, chtěl udělat své přítelkyni radost a darovat jí krásný náhrdelník. Skončilo to tak, že náhrdelník ženu uškrtil, upíři se vymkli kontrole a Kate a Curran je museli zabít, aby zachránili další nevinné hosty.

 

Na místo činu se dostaví rodina mrtvé dívky – její mladší bratr, otec a jeho překrásná žena Aurélie, která by neměla být zdaleka tak mladá, jak vypadá. Náhrdelník je očividně magický a nebezpečný a Aurélie ho bez výčitek pověsí na krk svému synovi. Kate s Curranem se chlapce ujmou a snaží se mu ze všech sil zachránit život, i když to znamení spolupráci s navigátory upírů nebo návštěvu Neovikingů.

 

magicke-dary--rec1.jpg

 

Novela Magické dary dějově spadá mezi pátý a šestý díl série Kate Daniels. Úplně přesně má označení 5,4, což znamená, že předchází i spin-off knize Magie střelného prachu, kde je hlavní hrdinkou Andrea Nashová, Kateina nejlepší kamaráda a spolupracovnice. U nás novela Magické dary vyšla právě jako součást Magie střelného prachu. V knize je umístěna ale až za ní, což je z marketingového hlediska sice logické, ale neuškodilo by někde upozornit, že dějově patří před ní.

 

Kate Daniels je skvělá hrdinka, kterou si pro její náhled na svět, ironické poznámky a vtipné hlášky prostě nelze neoblíbit. Kate i Curran jsou v této novele v nejlepší formě, takže si čtenáři dosyta užijí to, co na nich mají nejraději: akci, jiskření a slovní přestřelky. Kromě nich se tu objevují i kožoměnec Derek, problematický hyenodlak Ascanio, nekromant a upírský navigátor Ghastek a další oblíbené vedlejší postavy.

 

magicke-dary---rec2.jpg

 

Ilona Andrews je pseudonym, pod kterým tvoří manželský pár Ilona a Andrew Gordonovi. Jejich styl psaní se od prvního dílu výrazně zlepšil, takže někdy od třetího dílu plyne lehce a přirozeně. Spolu s promyšlenými, na nejrůznějších mytologických vystavěnými příběhy plnými akce, humoru a trochu romantiky činí ze série s Kate Daniels jednu z nejlepších urban fantasy současnosti.

 

Magických darech nám na osmdesáti stranách Ilona Andrews dala všechno, co máme na sérii s Kate Daniels rádi. Chytře vymyšlený a napínavý příběh, pořádnou dávku nadpřirozena, akce, humoru a ironických hlášek. Novely obsahově i stylisticky směle konkurují a občas je dokonce i převyšují. Kvalita celé série s Kate Daniels přibývajícími díly rozhodně neklesá, pořád se drží na špičce urban fantasy a je snad díl od dílu lepší. Nezbývá než se těšit na šestý díl s názvem Magie na vzestupu, který vyšel na konci listopadu 2014.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář