Jdi na obsah Jdi na menu

24. 6. 2015

Z kuchyně #1

 

Strašně ráda sleduji, co kdo jí. Je mi jedno, jestli je to zdravé nebo ne. Líbí se mi fotky jídla, dělají mi chutě a často tam najdu nějakou inspiraci. Pokud jste četli pár slov o mé maličkosti v rubrice O blogu tak víte, že ráda vařím a peču. A ráda taky jím. Tohle jsou střípky z mé kuchyně, i když netvrdím, že vás to bude inspirovat:)

 

Jím tak, jak mám chuť – a jak často vám tělo říká, že máte sníst kilo mrkve, místo croissantu?:) Moje teda moc často ne. 

 

Nečekejte, prosím, žádné kulinářské umění ani úžasné fotky. Kdo někdy zkoušel vyfotit ovesnou kaši, aby vypadala hezky, tak ví, že fotit jídlo je dost věda. A já ho zásadně fotím ve chvíli, kdy mám hlad, takže z toho žádnou vědu nedělám.

 

z-kuchyne---palacinky.jpg

Palačinky s malinami a plátky mandlí.

 

Celoročně oblíbené jídlo: palačinky. Ty nikdy nezklamou. Sestřin přítel je miluje, ale sestra je neumí a já mu teprve nedávno (po dvou letech společného bydlení) prokecla, že je umím. Asi mu to budu muset někdy předvést, jinak mi nedá pokoj. Díkybohu, že nemá Instagram, jinak by to už dávno věděl:) Tyhle jsem připravovala pro svého přítele, protože u nás je to obvykle on, kdo vaří.

 

z-kuchyne---ovesna.jpg

Ovesná kaše se skořicí a rozmačkaným banánem, navrch banán a čokoláda.

 

Ovesná kaše se stala hitem internetu i YT. Každá správná blogerka snídá ovesnou kaši. Nevím, jestli jsem správná blogerka, ale občas si ji taky dám. Kdyby mi někdo před lety řekl, že budu dobrovolně jíst něco, co vypadá jako zvratky, vysmála bych se mu do obličeje. Jenže ono je to vážně dobré, i když to tak nevypadá:) Dělám ji od oka staromódně na plotně. Neovládám totiž „vaření“ v mikrovlnné troubě. 

 

z-kuchyne---pacholik.jpgDomácí pacholík s čokoládovým müssli a jahodami.

 

Vypadá to jako tvaroh, není to tvaroh. Vypadá to zdravě, není to zdravé. Co je to? Domácí pacholík s müsli a jahodami. Pacholík nechutná jako Pribináček, to upozorňuju předem, ale dobrota je to velká. Dělám ho zhruba z půlky kelímku smetany a půl vaničky tvarohu na dvě porce. Moje sestra, která počítá kalorie, mi s gustem obeznámila, jak strašně nezdravé (tloustnoucí) to je. No, nejsem blbá. Když to něčeho dám půl kelímku 30% smetany, tak neočekávám, že to bude zdravé. Jen, že to bude dobré. Což tohle skutečně je. 

 

z-kuchyne---zampiony.jpg

Žampiony zapečené se šunkou a mozzarellou.

 

Moje neoblíbenější jídlo poslední doby: zapečené žampiony, k tomu opečená cherry rajčata a bageta s máslem a šunkou. Žampiony plním tím, co je zrovna v lednici k dispozici - v tomhle případě šunkou a mozzarellou.  

 

z-kuchyne---kolac.jpg

Lehký jogurtový koláč s borůvkami a drobenkou. 

 

A taky přišel čas upéct první borůvkový koláč tohoto roku. Jelikož ho peču jen v sezóně a maminčin recept je poměrně vágní, tak vždycky zapomenu, jak ho vlastně dělám:) Nakonec to dopadlo dobře - přítel ho otestoval a pochválil. A je mi jasné, že musím upéct další:) 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pavlína P. - Mńam

24. 6. 2015 20:45

Ten jogurtový koláč bych si moc dala, ptotože takové věci milluju! :-D Skvělá rubrika, moc se těším na další příspěvek! :-D

Suzanne - Re: Mńam

25. 6. 2015 11:03

Díky, jsem opravdu ráda, že se i taková rubrika líbí:) Pokud bude zájem, tak vám sem občas mohu hodit i recepty:)