Jdi na obsah Jdi na menu

19. 7. 2015
Z kuchyně #2
 
Přiznám se, že v tomhle vedru se mi nechce nic vařit nebo péct. Na druhou stranu počasí nemá vlit na můj apetit - pokud mi někdo uvaří, nebo jím v restauraci, naprosto blaženě do sebe nasoukám obří porci. Vždyť to přece vyplavu. (Nevyplavu, protože to bych v té vodě musela být ještě teď:) Většinou se tudíž vyblbnu u přípravy snídaně a zbytek dne jím spíš studenou kuchyni nebo co dům dal. Takže tohle je takový letní snídaňový speciál:)
 

z-kuchyne---nektarinky.jpgŘecký jogurt s nektarinkami, plátky mandlí a sirupem z agáve.

 

Tohle je ultra rychlá a poměrně lehká snídaně pro milovníky jogurtu. Dá se různě variovat, ale v téhle podobě je prostě osvědčená a nejlepší.

 

z-kuchyne----ovesne-placicky.jpg

Ovesné placičky s nektarinkami, třešněmi a sirupem z agáve.

 

Tenhle recept jsem odkoukala u Nikky Finn na jejím starém blogu. Nejsem si jistá, jestli se na novém blogu dá dohledat, ani jestli ho dělám správně:) Ovesné placičky s ovocem se na mém stole na jaře a v létě objevují velmi často nejenom k snídani, skvělé jsou i jako zdravá svačina, když máte chuť na něco, co vás zasytí a zároveň na sladké. Nejoblíbenější varianta je ta s banánem a jahodami, tentokrát jsem doma ale měla zrovna nektarinky a třešně, tak jsem je k tomu hodila a bylo to skvělé.

 

z-kuchyne---mussli-tycinky.jpgLedové borůvkové tyčinky s müssli a čokoládou.

 

Tohle je skvělá snídaně nebo svačina na horké dni. Jedinou nevýhodou je, že nesmíte mít zrovna velký hlad, protože je nutné tak deset minut počkat, až tyčinky povolí a stanou se kousatelné a poživatelné. Jinak, nejde o žádnou zdravou snídani, i když to možná trochu klame tělem.

 

z-kuchyne---smothie.jpg

Koktejl z banánu, borůvek a mléka.

 

A někdy přijdou dny, kdy se mi ráno nechce nic dělat. Kdy chvátám nebo vlastně nemám ani hlad (u mě divné). Jenže vynechávat snídani je nezdravé, takž to jistí smoothie. Ta zelená věc navrchu je bazalka, která do toho rozhodně nepatří - v rozespalosti jsem ji tam hodila omylem, protože jsem se přehmátla - ale nakonec to na fotce vypadá dobře:)

 

A jak vypadají vaše snídaně? Máte pro mě nějaký tip?

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář