Jdi na obsah Jdi na menu

28. 8. 2017

Budu na Humbooku?

 

humbook.jpg

 

Někteří z vás se mě na to ptali už před dvěma nebo třemi měsíci a já se cítila jako celebrita. A odpovídala jsem jako správná celebrita … no dobře, ne „no comment“, ale „ já nevím“. Každopádně teď už vám odpověď můžu: Ano, budu na Humbooku!

 

Na Humbooku, knižním festivalu pod taktovkou Albatros Media, nejsou ovšem největším lákadlem knižní blogeři (a už vůbec ne blogerské babičky jako jsem já), ale čeští a zahraniční autoři.

 

 

Na Humbooku si tak můžete zajít na besedu s A. G. Howard, autorkou trilogie Šepotání, které v září vyjde u Cooboo novinka s názvem Krverůž, Joelle Charbonneau, autorkou trilogie Univerzita výjimečných nebo s Jenny Hann.

 

Nebudou chybět ani zástupci domácí scény: Ladislav Zibura a Martin Bečan. O prvně jmenovaném jsem toho četla spoustu pochvalného, ale zatím jsem nečetla žádnou jeho knihu. Ostuda. Martinu Bečanovi vyjde v září kniha Kaziměsti patřící do žánru urban fantasy. Jsem na to zvědavá, protože pokud něco čeští autoři umí, tak je to právě fantasy a sci-fi. Tudíž nechápu, proč tolik začínajících českých autorů píše o komunismu a době normalizace, z nichž někteří tuto dobu ani sami neprožili… Nejspíš proto, že fantasy a sci-fi není v českých literárních vodách pokládáno za hodnotnou literaturu. Ráda bych na jejich besedy zašla, takže bych si taky měla pořídit a přečíst jejich knihy. Chápete, je potřeba načerpat nějaké znalosti o autorovi a jeho stylu psaní, abych se tam netvářila jako úplný debil. Anebo si tím pouze omlouvám nákup nových knih.

 

Nejvíc se ale těším na Vilmu Kadlečkovou, autorku série Mycellium. I když to má u mě momentálně trochu rozlité, protože slíbila, že Mycelium bude mít jen pět dílů, letos ten pátý konečně vyšel a hádejte co? Není to poslední díl, takže pořád nevím, jak to dopadne!

 

humbook2.jpg

 

VSTUPENKY UŽ JSOU V PRODEJI A KOUPIT JE MŮŽETE ZDE.

 

Kromě toho nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Chci se zajít podívat na přednášky o tom, jak se dělá kniha. Sice pracuju v oboru, ale Albatros není největším nakladatelským domem u nás pro nic za nic, takže třeba se tam dozvím něco užitečného, co mě vzdělá natolik, abych si mohla zažádat o zvýšení platu. Nebudou chybět taky oslavy 20 let Harryho Pottera. Chápu, že toho teď bylo všude plno a na některé to bylo trochu moc – ale copak lze mít dost Harryho?! Nikdy!  A taky mě nadchlo, že do dílny pozvali Markétu známou jako Quacker Candle. Na její svíčky totiž koukám už strašlivě dlouho! A kdo taky ne, že?

 

No, a nakonec nebudou chybět ani blogeři, včetně mé maličkosti. Což není fráze. No dobře, je, ale taky je to pravda, protože na Světě knihy jsem větu: „Jé, ty jsi malinká, představovala jsem si tě větší“ slyšela hned po větě: „Jé, ráda tě poznávám.“

 

Každého z nás táhne na Humbook něco jiného. Někoho autoři a možnost ulovit podpis, někoho doprovodný program, někoho možnost být obklopen lidmi, co mají stejné zájmy a neděsí je, když řeknete slovo knížka pětkrát v jedné větě. A taky je neděsí, když si ty knížky fotíte. Protože ruku na srdce focení knížek u většiny české populace vyvolává ještě větší nepochopení než focení jídla. Já například už dva roky vysvětluju chlápkovi, co nám chodí sekat zahradu, že jsi jdu fotit knížku, tak ať mě tou sekačkou nezajede (a co hůř, ať nezajede tu knihu). Hádejte s jakými výsledky? 

 

Napište mi, s kým se na Humbooku uvidím? Hrozně se na vás všechny těším, protože mně udělá větší radost setkání s ostatními knižními nadšenci než beseda se slavnou autorkou:)

 

VŠECHNY UŽITEČNÉ INFORMACE NAJDETE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH HUMBOOKU.

 

Protože já jsem vám samozřejmě poskytla jen ty neužitečné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář