Jdi na obsah Jdi na menu

25. 4. 2017

Proč nemám hezké fotky na Instagramu

 

fotky-na-instagram.jpg

 

Deset důvodů, proč můj účet na instagramu nikdy nebude patřit mezi ty profesionálně vypadající, vychytané, líbivé a sledované. A i když je to všechno pravda, tak je to zase jeden článek, který se nebere úplně vážně.

 

1. Neumím fotit.

2. Fotím mobilem. (No dobře, je to iPhone, který má dobrý foťák, ale velký umění s ním neuděláte.)

3. Mám nový foťák, ale neumím fotit a navíc si nejsem schopná přečíst návod. Už asi měsíc.

4. Nemám doma zahradu. (Mám ji na venkově, ale nemám auto a tahám miliardu věcí, takže s sebou odmítám vozit víc než dvě knihy, abych si je mohla pěkně na zahradě naaranžovat a vyfotit.)

5. Nechodím do kaváren. (Když už někam jdu, tak do nestylových podniků, kde mají nulové osvětlení a žádná fotogenicky načančaná kafíčka, drinky a dortíčky.)

6. Nepracuju po kavárnách. (Pracuju v kanceláři, kde nám nefotogenické červené lino a na psacím stole – nikoliv bílém nebo mramorovém – bordel a drobky. Jo, měla bych si tu uklidit:)

7. Když už jsem někde venku, na rande nebo s přáteli, zapomínám fotit.

8. Když nezapomenu fotit, tak je mi to blbý, protože spousta známých neví, že jsem blogerka (nebo jsou ve věku, kdy jim slovo bloger nic neříká), takže se buď smějí, nebo se na mě divně dívají, nebo mi kazí záběr, nebo jim místo focení musím vysvětlovat, proč si proboha fotím jídlo! Nemluvě o tom, že kdybych vytáhla knížku a položila si ji k tomu dortíku, tak je asi klepne. Nebo spíš dřív dojedí, než já něco vyfotím, a budou chtít jít a já pak budu muset ten dortík vsáknout vcelku. Nebo je budu zdržovat.

9. Z výše popsaných důvodů nemám moc příležitostí fotit.

10. A když už mám příležitost, tak z výše popsaných důvodů, nemám čas tu fotku naaranžovat a vyfotit tak, aby byla instagramově líbivá a přinesla mi spoustu lajků.

11. Bonus: Je mi přes třicet, takže jsem stará a zapomnětlivá - a to vede k tomu, že když už náhodou nějakou pěknou fotku mám, tak jí na ten Instagram zapomenu přidat:)

 

Co z toho plyne? Že bych si měla najít nějakou blogerskou kamarádku, se kterou bych občas mohla vyrazit do nějaké blogersky profláklé kavárny -  a která mi nebude bránit ve focení knížek a kafe (čaje nebo limonády, protože kafe ze zdravotních důvodů nemůžu, už zase, ach jó), ale sama knížku vytáhne, začne si ji aranžovat a fotit. To by byl ráj:)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zuzka/cwrcekk/ - Kafe

25. 4. 2017 18:00

Kdykoliv můžeš na kafe se mnou a budeme fotit spolu! :)

Suzanne - Re: Kafe

27. 4. 2017 13:54

Jak už jsem psala na FB, moc ráda:) Třeba od tebe pochytím pár triků:)

Lenule - Instafoto

25. 4. 2017 18:14

Haha, nejsem ani bloger ani youtuber ani nic dalsiho, ale musim rict, ze me to pobavilo,asi to bude tim, ze uz je mi taky pres tricet :-X

Suzanne - Re: Instafoto

27. 4. 2017 13:53

Já bych taky nikdy nevěřila, že tohle budu řešit - zvlášť v tomhle věku:))

Lucia Tesková - :D

25. 4. 2017 18:26

Musím říci, že tento "neknižní" (jak říkáš) článek mě opravdu hodně pobavil. Také s tím sama dost válčím a dříve než přidám nějakou fotku knížky na instagram, piplám se hodinu s aranžováním, hodinu s úpravou fotky a ... pak jí stejně nepřidám protože se mi ta fotka prostě nelíbí. :D

Suzanne - Re: :D

27. 4. 2017 13:53

Já právě nemám trpělivost na to, abych se s tím takhle patlala - takže to pak podle toho vypadá:)

Tyrkysová knihovnička - :)

25. 4. 2017 19:43

Od bodu 5 souhlasím naprosto se vším :-D Ještě bych přidala, že nejsem schopná dodržovat nějakou pravidelnost, protože prostě nezbývá čas... A taky, že je to nefér, že cokoli jiného než kafe (které nepiju) je mnohem míň fotogenické :-D
Takže se klidně nabízím jako kolegyně na kavárenské focení!

Suzanne - Re: :)

27. 4. 2017 13:52

Přesně! S tím kafem je to hrozně nespravedlivé - takový čaj s mlékem prostě vypadá blbě:)

Monis - Perfektní

25. 4. 2017 20:06

Super článek :-) Mám to úplně stejně, proto ani nemám instagram, buď fotit zapomenu, nebo nemám na co nebo si všichni ťukají na čelo a když už se mi podaří nějakou tu fotku zmáknout, tak v pc vypadá naprosto nepublikovatelně :-D

Suzanne - Re: Perfektní

27. 4. 2017 13:51

Děkuju. Taky si říkám, že se mi konečně podařila super fotka - a pak v počítači zjistím, že je rozmazaná:))

Šárka - Jak já to znám :)

26. 4. 2017 9:09

Super článek :) Jak já se v něm poznávám :)

Suzanne - Re: Jak já to znám :)

27. 4. 2017 13:50

Díky, jsem ráda, že v tom nejsem sama:)

Sabča - Skvělé

26. 4. 2017 19:55

Skvělý článek! Taky to tak mám! Taky bych si přála mít super fotky na instagramu ale buď dřív ovoce sním nebo už není světlo... :D Doufám, že tě potkám na Světě knih!

Sabča z Lcsknihy.blog.cz

Suzanne - Re: Skvělé

27. 4. 2017 13:50

Díky:) Mám stejný problém - většinou to jídlo dřív sním, než mě napadne ho vyfotit:) Na Světě knihy budu v sobotu:)