Jdi na obsah Jdi na menu

2. 8. 2016

Úterý, 26. července 2016

 

Večer hlásí přívalové deště. Oblékám šatičky a minimalistické sandálky a mažu do práce. Končím v půl páté, to není večer. To stihnu, říkám si. Ne, nestihnu, dojde mi v půl čtvrté, kdy venku padá voda. Hodně vody.

 

opotope.jpg

 

Půl páté. Hodně vody. Do toho nejdu. Pět hodin. Vypadá to, že už skoro neprší. Omyl. Prší. Hodně. A venku je kolona jako blázen. Zátarasy. Hasiči. A spousta chlapů v reflexních vestách. Že by někde spadl strom? Nespadnul. Ale pod mostem je metr vody a v ní zaparkoval nějaký nebohý řidič auto.

 

Hm. Tak tu stojím, v šatičkách a sandálkách, pod deštníkem. A chlapi, že mě pustí, až se prý dostanu na lávku, pak že už to přejdu. Takže jako pro VIP mi sundají tu pásku, co blokuje dopravu, a já vyrážím. Až na to, že i pod tou lávkou je voda. Hodně vody. Špinavé, studené vody. Do které nejspíš vytekl kanál. Jako pravá dáma jednou rukou třímám paraplíčko, druhou mezi prsty sukýnku a jdu. Brodím se. Mám tam tak pod kolena. Jsem na lávce. Přejdu. A tam je taky voda! Chvíli jako pravá (mokrá) princezna stojím a přemýšlím, jak je tam hluboko. A jak trapný bude, až tam zahučím až po uši. No, nejsem moc vysoká, takže to není až takové přehánění.

 

A chlapi na mě volají: „Jé, slečno, vy jste nám tady uvízla.“

 

„Neuvízla, jen přemýšlím, kolik je tam vody.“

 

„Tak my vás přenesem!“

 

Takže pokud pochybujete o mužích v 21. století, tak gentlemani ještě nevymřeli. Jen je asi musíte hledat uprostřed skoro katastrofických událostí…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Janka - Spomienky

2. 8. 2016 12:58

Tak toto sú tie pravé zážitky na pamätné spomienky. :D

Suzanne - Re: Spomienky

12. 8. 2016 19:29

To nevím, ale všichni z toho měli srandu, že prý se takové věci dějí jen mně:)

Mia Montek - Ale!

2. 8. 2016 12:22

Ale tak to je doopravdy pěkné! Takové milé rozveselení a ujištění. Můj muž je ten největší gentlamen. Vždy mi otevírá dveře, chrání mě a je to prostě pravý Muž s velkým M.

Suzanne - Re: Ale!

2. 8. 2016 12:36

Tak to máš štěstí, žes našla takového muže:)