Jdi na obsah Jdi na menu

21. 1. 2016

Rok 2016, rok změn

 

2016.jpg

 

Nedávám si předsevzetí, protože je stejně nikdy nesplním. Prostě nemám tu správnou motivaci a ani v tom nevidím žádný smysl. Ale dělám si plány. Plán totiž není předsevzetí ani sen, je to něco, co prostě hodlám udělat. A letos musím plánovat hodně, protože rok 2016 pro mě bude rokem obrovských a možná i životních změn.

 

Ve svém věku jsem se poučila, že člověk míní, život mění. Tyhle plány prostě v roce 2016 musím ze zjevných důvodů uskutečnit, ale zároveň jsem si vědoma toho, že ne všechno z toho vyjde, tak jak jsem si představovala.

 

1. Najít si práci

 

2. Navázat novou spolupráci

 

3. Najít si nový byt

 

4. Přestěhovat se

 

5. Začít částečně bydlet s přítelem

 

6. Zorganizovat si svůj čas

 

7. Sladit můj a přítelův život. (Abychom kvůli těm změnám nakonec nepřišli o vztah, i to se stává)

 

8. VĚŘIT, ŽE TO VŠECHNO VYJDE A DOBŘE TO DOPADNE

 

9. ZVYKNOUT SI NA VŠECHNY TY ZMĚNY

 

10. ZBYTEČNĚ SE NESTRESOVAT A NEPROPADAT PANICE

 

11. NEZBLÁZNIT SE Z TOHO

 

Ano, zvlášť ty poslední čtyři body jsem si tu musela napsat verzálkami, protože už leden mě přesvědčil o tom, že tohle vůbec neplním. Vlastně to spíš dokonale projíždím. Takže teď jsem si to tu napsala černé na bílém a budu si tyhle poslední čtyři plány moci připomenout, když to nebudu zvládat.

 

2016---knihy.jpg

 

Jak vidíte, tak tu není ani slovo o knížkách, i když jsem knižní bloggerka. Prostě mě čekají mnohem větší změny, než jsou ty, které souvisí s knihami. I když, ono to možná nakonec s knihami souviset bude, ale o tom zatím nemůžu ani nechci mluvit.

 

Nakonec jsem si ale udělala ale i pár skromných knižních plánů.

 

1. Číst (Při všech těch změnách je mi jasné, že čtení půjde do háje, tak si to tu radši píšu)

 

2. Kupovat si jen pár nových knih, po nichž opravdu toužím. (A neskupovat knihy jen protože, že byly ve slevě nebo jsem je našla v antikvariátu.)

 

3. Nebrat si recenzní výtisky, když mám tušení, že by ta kniha mohla být průšvih. (Možná mě výše popsané změny k tomu donutí, aniž bych se o to vlastně snažila. Předpokládám, že ano, protože jinak tenhle bod rozhodně nedodržím, jsem knižní sysel:)

2016-1.jpg

 

A jak to se všemi těmi změnami bude s blogem a YT? Upřímně, nemám momentálně tušení a vůbec si to nedokážu představit. Každopádně se blogování a natáčení úplně vzdát nehodlám, protože se jedná o můj největší koníček, které mě baví, naplňuje a posouvá dál. Takže se budu snažit, abych si ho dál udržela, i když už mu nebudu moci věnovat zdaleka tolik času, jako tomu budu doposud. A budu doufat, že mi čtenáři a odběratelé zůstanou věrní, i když se aktivita výrazně sníží. JÁ SE TOTIŽ ZASE JEDNOU VRÁTÍM V PLNÉ SÍLE, S NOVOU TECHNIKOU A NOVÝMI NÁPADY.  Jen to nebude hned – a ani nevím, jestli to bude letos. Ale v roce 2017 určitě.

 

1. Udržet YT a blog aspoň trochu v chodu. 

 

2. Koupit si světla.

 

3. Koupit si konečně normální stativ.

 

4. Přidat na blog krátké osobní články. (Pokud bude o čem psát)

 

5. Koupit si svůj vysněný foťák. (Tohle je spíš plán/sen, ale jednou taky bude)

 

 

Děkuji vám všem za přízeň a komentáře. Bez vás by ten rok 2015 stál úplně za houby. Tak doufám, že rok 2016 bude lepší -  a připomínám si bod 8 a 11. VĚŘIT, ŽE VŠECHNO DOBŘE DOPADNE. A NEZBLÁZNIT SE.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bastera - Hodně štěstí

22. 1. 2016 11:21

Držím palce, ať to vyjde, já to podobně měla minulý rok a stále se to nepodařilo nějak pořádně vše sladit, hlavně s blogem, na ten času moc nezbývá, ale snažím se z toho nezbláznit :)
Pevně věřím, že tobě se povede lépe a zbude i čas na ten blog, moc se těším na další články :)
Přeji ať je tenhle rok ten nejlepší pro tebe! :)

Suzanne - Re: Hodně štěstí

23. 1. 2016 11:50

Moc děkuju.Všimla jsem si, že jsi z blogového světa víceméně zmizela - tvoje videa mi chybí, ale tak pořád se nevzdávám naděje, že se jednou vrátíš:)
Budu doufat, že se mi to časem podaři aspoň trochu sladit, i když zatím si to teda vůbec nedokážu představit:)

Burák - Držím palce!

21. 1. 2016 16:39

Moc se těším na každou tvoji tvorbu - ať už to budou články, videa, recenze nebo cokoli jiného.
Přeju ti, aby byl rok 2016 rok plný změn, ale změn chtěných a takových, které budou v tvé režii.

Z vlastní zkušenosti vím, že i když se toho děje v životě hodně, člověk si vždycky na to co ho těší a dělá radost, čas vždycky nějak uškudlí. Možná ne zdaleka tolik kolik by chtěl, ale tak už to s těmi příjemnými věcmi v životě bývá. Bez drobných radostí, to už pak není život.

Tak hlavu vzhůru, Suzanne!

Suzanne - Re: Držím palce!

23. 1. 2016 11:48

Moc děkuju. Ty změny právě nebyly chtěné, takže bylo hodně obtížné se s nima vypořádat - vlastně ještě stále nejsem u cíle.
Budu se snažit si ten volný čas na blog a YT najít - věřím, že s blogem to ještě půjde, ale videa jsou o dost složitější a náročnější, takže to bude skutečná výzva.